שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  שמשון אנדג'קו

  נפל ביום כ"ד באדר תשל"ה (06/03/1975)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ד באדר תשל"ה (06/03/1975)
  בן 31 במותו
  דרגה: רב סמל ראשון
  יחידה: חיל חימוש
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: חיה ובנימין
  יישובים: נשר (עיר)
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  נשר (עיר)
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ד באדר תשל"ה (06/03/1975)
  בן 31 במותו
  דרגה: רב סמל ראשון
  יחידה: חיל חימוש
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: חיה ובנימין
  יישובים: נשר (עיר)

  סיפור חייו

  בן בנימין וחיה. נולד ביום י"ז בניסן תש"ד (20.4.1944) בעיר בלחאש שברוסיה. עלה ארצה עם משפחתו בשנת 1949. המשפחה השתקעה בתל-חנן, ושמשון למד שם בבית-הספר היסודי. בשנת 1953 עבר ללמוד בבית-הספר היסודי בנשר וסיים את לימודיו כמכונאי בבית-הספר המקצועי-ערב בחיפה. בעת לימודיו בחיפה עבד כמכונאי בנמל החדש ושילב בהצלחה לימודים ועבודה. בילדותו היה שמשון חבר בתנועת 'הנוער העובד והלומד' בנשר. היה חובב-ספורט ובנוסף לשעות הרבות שהקדיש לתחביבו זה מצא פנאי ללמוד לעומק את משחק השחמט, ואף נטל חלק באליפות צה"ל.

  שמשון גויס לצה"ל בפברואר 1962 לחיל-החימוש. לאחר הטירונות ולאחר שהשתלם בקורס מכונאי-טנקים, נשלח לבסיס חיל-השריון בדרום-הארץ כמכונאי-טנקים. לאחר שחרורו מן השירות-הסדיר נשא אישה ואחרי מלחמת ששת-הימים חזר לשרת בצה"ל בצבא-הקבע בתפקידו הקודם - כמכונאי-טנקים - בדרגת רס"ר ובתפקיד מנהל-עבודה. הוא נטל חלק בפשיטות רבות מעבר לגבול ובמלחמת יום-הכיפורים נלחם בנפח. מפקדיו העריכוהו כ"חייל אחראי, חרוץ, יעיל, מסור, בעל כושר-ארגון, עצמאי, בעל יזמה, בעל מקצוע מעולה, אהוד ואהוב על פקודיו".

  ביום כ"ד באדר תשל"ה (6.3.1975) נפל שמשון בעת מילוי תפקידו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבחיפה. השאיר אחריו אישה, שני בנים והורים.

  משפחתו מקיימת מדי-שנה יום-ספורט לזכרו ביחידה ששירת בה, שנושאת את שמו 'סדנת שמשון'. כמו-כן הנציחה את זכרו בנר-תמיד בבית-הכנסת רמב"ם שבחיפה.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!