שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  תנועה אחת!

  אנחנו עם תושבי נחל עוז - בכל מחיר

  רוח של חברותא - שיעור חברה לעם היהודי

  17 באוגוסט 2014

  סמינר תנועה אחת הינו סמינר בן ארבעה ימים המפגיש קבוצות בני נוער מקרב חניכי התנועה, יהודים וערבים, מכל רחבי הארץ, לשיחה על השותפות והאחריות היהודית-ערבית בתנועה.

  הורים יקרים,

  חוזקה של החברה הישראלית הוא בדור ההמשך שהיא מעמידה להבטחת עתידה, בהכשרה ובהקניית הערכים שהיא מעניקה לו.

  סמינר תנועה אחת ראשיתו בשנת 2001. הסמינר הינו סמינר בן ארבעה ימים המפגיש קבוצות בני נוער מקרב חניכי התנועה, יהודים וערבים, מכל רחבי הארץ, לשיחה על השותפות והאחריות היהודית-ערבית בתנועה.

  אנו נמצאים כעת, בתקווה, בסופם של ימי לחימה קשים וכואבים אשר גבו מחיר יקר. גם בקיץ זה תנועת הנוער העובד והלומד הייתה פעילה בכל הארץ תוך תשומת לב מיוחדת ליישובי הדרום: התקיימה פעילות עניפה במקלטים ובצידה פעילות הפגתית לחניכים בטווח הטילים. במקביל נעשו מאמצים רבים על מנת לקיים את רובה המכריע של פעילות הקיץ התנועתית כסדרה – מסמינרי הכשרות המדריכים ועד מחנות הקיץ. כל זאת תוך גיוסם של רבים ממדריכי ורכזי התנועה הבוגרים לשירות מילואים.

  במהלך ימים אלו התגברה המתיחות בין יהודים לערבים בתוך מדינת ישראל, והידרדרה לגילויים חמורים ביותר של אלימות, גזענות וקיצוניות. תנועתנו, כתנועה יהודית-ערבית-דרוזית, היוותה ותמשיך להוות גורם ממתן בכל מקום בו אנו פועלים, גורם הנאבק על קיומה של הדמוקרטיה הישראלית גם בימים קשים ופועל להרגעת הרוחות ולהעברת מסר של מתינות, שותפות ואחריות חברתית. קיימנו מפגשים רבים בין חניכי ובוגרי התנועה היהודים והערבים, וסמינר תנועה אחת מהווה שיא של מפגשים אלו.

  צוות הסמינר – הרכזים והמדריכים – הוא צוות מנוסה אשר הוכשר במיוחד למשימה זו לאורך תקופה ארוכה. הוא מלווה על ידי מרים עווד (רכזת ההדרכה של מעגל הקנים הערביים בתנועה), ומאיר גאליס (רכז הקיום המשותף במחלקת ההדרכה הכלל תנועתית).

  כלל החניכים המגיעים לסמינר הינם חניכים בולטים ומשמעותיים בקנים שלהם, אשר עוברים תהליך חינוכי לאורך השנה, ואשר רובם המכריע הדריך השנה בתנועה וידריך גם בהמשך. אנו מאמינים שהמפגש בין חניכים יהודים וערבים אשר דוברים שפות שונות אך מדברים יחד את שפת החולצה הכחולה והשרוך האדום, לצד תכנית סמינר משמעותית ואיכותית אשר נבנתה ומודרכת על ידי צוות מנוסה בתחום מפגשי הקיום המשותף – כל אלה מבטיחים סמינר חשוב ומשמעותי מאין כמותו.

  קיום הסמינר בתקופה זו מבטא בראש ובראשונה את רצונכם, הורי החניכים, להמשיך ולתמוך בערכיה ובדרכה של תנועת הנוער העובד והלומד בישראל.

  לכן אנו מזמינים אתכם השנה לקחת חלק בסמינר חשוב זה בכך שתגיעו לטקס הסיום של הסמינר אשר יתקיים ביום א' 24.8.14 בקיבוץ רביד. נשמח מאוד לראותכם!

  אך טבעי שעולים חששות וקשיים בהחלטה על השתתפות ילדיכם בסמינר בתקופה רגישה זו, אנו נשמח להיות כתובת עבורכם בהתלבטויות או שאלות.

  בברכה,

  אשכר שחר – רכזת הסמינר 054-6738590
  נעמה ינוב – רכזת הסמינר 054-6738789
  מאיר גאליס – רכז הקיום המשותף במחלקת ההדרכה הכלל תנועתית 054-6734522


  שליחת כתבה
  השארו מעודכנים!