שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  המילים הנכונות מתמיד: לעבודה ולהגנה ולשלום

  סיכום פורום לקחים יוני 2015

  בין צום גדליהו ורצח רבין

  20 בספטמבר 2015

  "רק בשם החיים הולכים בני העבודה למות, מזעיקים הגנה נגד השונא מבחוץ ואוסרים מלחמה באוייב האורב מבית". דבר השכבה הבוגרת של קן עמק הירדן בטקס פתיחת שנת פעילות התנועה במועצה

  ד' תשרי, תשע"ו 17.9.15

  כשישבנו לכתוב את דבר הבוגרת, נזכרנו במה שכתבנו שנה שעברה לטקס עליית השכבות. זה היה אחרי הקיץ הנורא ההוא בו נפלו שני בני עמק הירדן – גיא בוילנד ואורון שאול ז"ל בקרבות בעזה. נזכרנו באלפי הרקטות שנורו על ישראל ועל הנגב המערבי, נזכרנו בתחושות הקשות של איבוד הדמוקרטיה.

  היום, אחרי הפיגוע במצעד הגאווה בו נרצחה שירה בנקי ז"ל בידי רוצח שפל ואיש שונא, אחרי הפיגוע בכפר דומא בו נרצחו שלושה בני משפחת דוואבשה בידי אותו סוג של רוצחים שונאי אדם. רק לפני ימים בודדים ראינו את תוצרי שנאת ישראל ברציחתו בירושלים של אלכסנד לבוביץ' בידי רוצחים.

  אנו אומרים בקול חד וברור, אי הסכמה עם דעות אינה סיבה לרצח, לאומיות איננה לאומנות ואהבת העם אין פירושה שנאת העם האחר.

  איזה טעם יש להליכה לקרב אם המדינה שעליה שומרים משתגעת? כבר נאמר לפני כמעט 100 שנים: "רק בשם החיים הולכים בני העבודה למות, מזעיקים הגנה נגד השונא מבחוץ ואוסרים מלחמה באוייב האורב מבית" (נחמן סירקין-"הגנת החיים")

  למול המאורעות האחרונים, בהיפוך מוחלט, נפגשנו-1500 צירים ובכללם גם 6 מעמק הירדן, מכלל רחבי הארץ ומכל המעגלים לועידה העשירית של הנוער העובד והלומד. האירוע היה חשוב מעבר ל51 ההחלטות שהעברנו, אלא גם באמירה כי יש אפשרות לקיום משותף בארץ, תחת וכחלק ממדינה יהודית ודמוקרטית. בשביל זה אנחנו כאן, כראש גשר.

  לכן חניכות יקרות ולכם חניכים יקרים מהשכבה הצעירה, המתבגרת והבוגרת אנו אומרים-האמינו באדם, האמינו בשלום והיכונו להיאבק על כך!
  עכשיו אנחנו רוצים שתענו לנו חזק אבל גם תחשבו על משמעות המילים הנכונות מתמיד:
  לעבודה, להגנה ולשלום, עלו והגשימו!!

   

  סרטון הפתיחה לחג המעלות

   

   

   

  הסרטון הפותח של החג! חפשו ותייגו את עצמכם והחברים !!#הנוערהעובדוהלומד #חגמעלות #יפהלךכחול #קבוצתADHD #גומיגם #שוקובו #צאקנוריס #הקלנעיותשלברי #יפיםכלכךיפים #קן_עמק_הירדן #פותחיםשנה #כולםכחולאדום

  ‎Posted by ‎קן עמק הירדן‎ on‎ שבת 19 ספטמבר 2015

  שליחת כתבה
  השארו מעודכנים!