שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  הנוער זוכר

  ההרשמה לגיבושון חוות ההכשרה נפתחה!

  ההופעה של ליאונרד כהן בקן קרית שמונה

  13 בנובמבר 2016

  לציון 21 שנים לרצח רבין, חברי שכבת חוות ההכשרה עמדו ב-21 צמתים וכיכרות ברחבי הארץ במסגרת מבצע "משואות ליצחק".

  תנועת הנוער העובד והלומד יצאה היום (ראשון, 13/11) למבצע השנתי והמסורתי כחלק מאירועי יום הזיכרון רצח רבין ז"ל – "משואות ליצחק". כמדי שנה, חניכי התנועה יצאו לצמתים מרכזיות ברחבי המדינה ביום הזיכרון עצמו, במטרה לזכור ולהזכיר לציבור את הרצח.

  השנה, לרגל ציון 21 שנה לרצח, עמדו יחד ב-21 צמתים מרכזיות וכיכרות בכל רחבי הארץ, מדריכי וחניכי הנוער העובד והלומד, ערבים יהודים ודרוזים, ויניפו שלטים בעברית וערבית הנושאים מסרים של שלום ודמוקרטיה. על השלטים יופיע סיסמאות ב-2 השפות – "לא ניתן לאיש להרים יד על הדמוקרטיה" ו-"אין לנו ארץ אחרת." בנוסף, חילקו חניכי התנועה גילוי דעת שנכתב ע"י חברי שכבת חוות ההכשרה של התנועה ומזמין את הציבור הרחב להצטרף למאבק על הדמוקרטיה ולהגיע לאירועי "האסיפה הישראלית" של קואליציית "זוכרים את הרצח. נאבקים על הדמוקרטיה."

  בנוסף למבצע "משואות ליצחק" מקיימים בנוער העובד והלומד פעילות רבה סביב יום הזיכרון לרצח רבין. החל מהבוקר, יפרסו כ-35 "אוהלי זְכוֹר" של תנועת דרור ישראל והנוער העובד והלומד בכל רחבי הארץ. באוהלים תוצג תערוכה על האלימות וההסתה שקדמו לרצח, ובשעות הערב יתקיימו הרצאות, מופעי תרבות וטקסי זיכרון. בנוסף, מדריכי התנועה מקיימים סמינרים ושיעורים חברה לעשרות אלפי חניכים וטקסים מקומיים ביישובים השונים ובקני וסניפי התנועה.

  "עוצמתה של הדמוקרטיה הישראלית תימדד ביכולת שלנו לשמור עליה מפני הגורמים המסיתים, הגזעניים והאלימים שמתנגדים לרעיון המרכזי בדמוקרטיה – שכל בני האדם שווים."

  רשימת הצמתים והכיכרות: כיכר רבין ת"א, הר הרצל ירושלים, באר שבע, שדרות, אשדוד – כיכר הסיטי, רחובות – גן העיר, כפר סבא – קניון ערים, צומת רעננה, חיפה – מרכז הכרמל, נתניה – כיכר העצמאות, צומת חולון ועוד. בחלק מהצמתים כבר עמדו ביום שישי כדי לפגוש את הציבור הרחב.

  ליאור שריר, רכזת מבצע "משואות ליצחק": "ב-21 השנים האחרונות תנועת הנוער העובד והלומד בחרה להוביל פעולה חינוכית רחבה בכל הקשר לזיכרון הרצח. חניכי התנועה היום הם הדור שנולד אחרי רצח רבין. הם לא היו בכיכר אבל מכירים היטב עולם שבו רצח ראש ממשלה זאת אפשרות ממשית. לכן, זיכרון הרצח הוא תפקידו של הנוער הישראלי. יגאל עמיר, רוצח ראש הממשלה, הוא "חלום הביעותים של כל שוחר דמוקרטיה, ולא חשוב כלל המחנה שאליו הוא משתייך." עוצמתה של הדמוקרטיה הישראלית תימדד ביכולת שלנו לשמור עליה מפני הגורמים המסיתים, הגזעניים והאלימים שמתנגדים לרעיון המרכזי בדמוקרטיה – שכל בני האדם שווים. כבכל שנה, גם השנה נצא לצמתים ולכיכרות לזכר יצחק רבין ז"ל וכדי להזכיר לחברה הישראלית את הרצח הנורא שאסור שישוב – כי אין לנו ארץ אחרת."

  שליחת כתבה
  השארו מעודכנים!