שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אביב קינן קאופמן

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום ט"ו בתמוז תשל"א (08/07/1971)
  מידע כללי

  נפל ביום ט"ו בתמוז תשל"א (08/07/1971)
  בן 20 במותו
  דרגה: סגן
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: אסתר וצבי
  יישובים: תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  תל אביב-יפו
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום ט"ו בתמוז תשל"א (08/07/1971)
  בן 20 במותו
  דרגה: סגן
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: אסתר וצבי
  יישובים: תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  בן צבי ואסתר. נולד ביום כ"ו באייר תשי"א (1.6.1951) בפתח-תקוה. למד בבית-הספר היסודי "רמת-ורבר" ובבית-הספר התיכון-מקצועי "אורט" על-שם סינגלובסקי ביד-אליהו. שם השלים את לימודי האלקטרוניקה במגמה ארבע-שנתית. היה חבר בתנועת "הנוער העובד והלומד" והיה פעיל בה. לפני גיוסו שאף להצטרף לגרעין נח"ל, אולם הוא ויתר על-כך כדי להגשים חלום אחר שלו - קורס טיס.

  בחודש יולי הוא התגייס לצה"ל והתנדב לחיל-האויר. בזמן שירותו השלים בכוחות עצמו, מחוץ למסגרת בית-הספר, את עיקר בחינות הבגרות כדי שיוכל להתחיל בלימודים אקדמיים. הוא התכונן ללמוד משפטים באוניברסיטת תל-אביב ותיכנן לשלב את לימודי הערב בפקולטה למשפטים עם שירותו הצבאי במסגרת צבא הקבע. במסגרת חיל-האויר סיים את קורס הקצינים והגיע לדרגת סגן-משנה. ביום ט"ו בתמוז תשל"א (8.7.1971), נפל אביב יחד עם תשעה מחבריו, בעת מילוי תפקידו, בשובם מביצוע משימה חיונית, בהתרסקות מסוקם בים, בין אל-עריש לרפיח, ליד שייח'-זווד שבצפון סיני. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בקרית-שאול.

  פינת זיכרון לזכר אביב וחבריו הוקמה ביחידתם; כן הוציאה היחידה אלבום לזכרם; בחוף דקלה שבפתחת רפיח, אשר נקרא על-שם אביב וחבריו, "חוף העשרה", לא הרחק מן המקום בו נפל המסוק, הוצב "גלעד העשרה", סלע שחם ענק לזכר הנופלים; המשב הסמוך נקרא על-שמם "נתיב העשרה; פרשת חייהם ומותם הונצחה בספר בשם "העשרה", שהוצא לאור על-ידי המשפחות השכולות.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!