שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אבידוב ליברמן

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום כ"ה באייר תש"ח (03/06/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ה באייר תש"ח (03/06/1948)
  בן 20 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מערכה: העצמאות
  מקום מנוחתו: נחלת יצחק (חלקה צבאית)
  הורים: מינה ויוסף
  יישובים: חיפה
  קנים/סניפים: קן קריית חיים
  מעגל תנועתי: גורדוניה

  חיפה
  גורדוניה
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ה באייר תש"ח (03/06/1948)
  בן 20 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מערכה: העצמאות
  מקום מנוחתו: נחלת יצחק (חלקה צבאית)
  הורים: מינה ויוסף
  יישובים: חיפה
  קנים/סניפים: קן קריית חיים

  סיפור חייו

  בן מינה ויוסף, נולד ביום י"ח באב תרפ"ח (4.8.1928) בחיפה. מתחילת 1933 עבר עם משפחתו לקרית חיים. שם ביקר בגן-ילדים, סיים את בית-הספר היסודי, המשיך ולמד מסגרות בבית-הספר המקצועי שליד הטכניון בחיפה. כחניך תנועת "גורדוניה" היה ממייסדי הקומונה בקן בקרית חיים. בהיותו בן 14 הצטרף לגדנ"ע וסיים קורס מ"כים בכפר ילדים. בקרב חבריו התבלט כנער שופע חיים ועליצות. בשנת 1946 התגייס לפלמ"ח, כחבר ההכשרה המגויסת ברמת דוד. המשיך לאמן ולהדריך בפלמ"ח. בחודש ינואר 1948 עבר עם הכשרתו לרביבים שבנגב וצורף לאחד הגדודים בחטיבת הנגב, השתתף בליווי שיירות ובקרבות בית אשל-חלוצה. אבידוב סיים קורס חובשים מחלקתיים, ואחר-כך - קורס חובשים פלוגתיים. בזמן השתלמותו בבית-החולים רוטשילד השתתף בכיבוש חיפה. אחרי הכיבוש התנדב לפלוגת קומנדו והועבר לגדוד הפשיטה כחובש פלוגתי.

  בליל 2-3 ביוני 1948, במסגרת מבצע "פלשת", תקפו כוחות "גבעתי" את המערך המצרי ליד גשר אשדוד (גשר "עד הלום" כיום). ההסתערות נבלמה באש כבדה של האויב והכוחות נאלצו לסגת. ההתקפה נכשלה אמנם, אך אילצה את המצרים להיערך במקום ובלמה את התקדמותם צפונה. בקרב זה נפל, ביום כ"ה באייר תש"ח (3.6.1948), ברוצו לקראת חבר פצוע. עם הנסיגה הניחו חבריו את גופתו במערה שליד תחנת-הרכבת.

  אחרי שנה וחצי נמצאה הגופה באותו מקום, ליד גופות חבריו שנפלו באותו קרב. הגופות הועברו ביום ט"ו בחשוון תש"י (7.11.1949) למנוחת-עולמים בקבר-אחים בבית-הקברות הצבאי בנחלת יצחק.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!