שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אבישי חביבי

  נפל ביום ד' באדר תשמ"ח (22/02/1988)
  מידע כללי

  נפל ביום ד' באדר תשמ"ח (22/02/1988)
  בן 35 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: רוחמה ואברהם
  יישובים: ירושלים
  קנים/סניפים: קן קטמון
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  ירושלים
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום ד' באדר תשמ"ח (22/02/1988)
  בן 35 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: רוחמה ואברהם
  יישובים: ירושלים
  קנים/סניפים: קן קטמון

  סיפור חייו

  בן רוחמה ואברהם. נולד ביום י' בתשרי תשי"ד (19.9.1953) בירושלים. למד בבית-הספר היסודי 'המאירי' בעירו והשלים את לימודיו בבית-הספר לגמולוגיה ברמת גן ובאוניברסיטה הפתוחה. אבישי היה חבר בתנועת 'הנוער העובד והלומד' בשכונת קטמון ח' בירושלים. פעילותו ניכרה בתחום האמנות וציוריו עיטרו את קירות קן התנועה. כמו-כן היה חבר בחברה להגנת הטבע והשתתף בצורה פעילה בטיולים ובחקר מערות. הוא עבר קורס גלישת צוקים במסגרת החברה להגנת הטבע. בצעירותו אהב לקרוא ספרי הרפתקאות ולגלות את הנסתר. ברבות הימים באה סקרנות זו לביטוי בשילוב תחביב הגיאולוגיה עם מקצועו כגמולוג, ליטוש אבני חן. עבודותיו האמנותיות נמכרו במקומות שונים בארץ ולוו תמיד בהסברים לגבי מקורה ותכונותיה של אבן החן. במסגרת עבודתו זו, רכש לו אבישי ידידים וחברים רבים, איתם טייל ברחבי הארץ ומחוצה לה. מחקריו בנושא זה התפרסמו בעיתונות ובחוברות של החברה להגנת הטבע. הוא כתב עבודה סמינריונית במסגרת האוניברסיטה הפתוחה וצוין כמומחה במקצועו. אבישי עסק בייצור תכשיטים מקוריים מאבני חן, שמר תמיד על מקוריות האבן מצד אחד, ומצד שני ידע להבליט את תכונותיה בתעשייה. תכשיטיו הוצגו בתערוכות ברחבי הארץ.

  בתחילת פברואר 1972 גויס לשירות חובה בצה"ל והוצב לשרת בחיל השריון. גם במסגרת שירותו הצבאי ידע ליהנות מן הנוף ובתקופת שירות המילואים שלו אף נהג להתנדב לסיורים עם שחר כדי ליהנות מן הזריחה. אבישי השתתף במלחמת לבנון ובמהלכה תיעד במצלמתו נופים ומקומות שבהם עבר.

  ביום ד' באדר תשמ"ח (22.2.1988) נפל בעת מילוי תפקידו, בהיותו בשירות מילואים פעיל. הוא הובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי בהר הרצל. הותיר אחריו אם, וארבע אחיות - מזל, סימונה, תמר, שולמית ואח - משיח.

  בני המשפחה כותבים: "אבישי היה אדם מיוחד, נהג לארח בביתו תיירים אותם פגש בסיוריו הרבים, והקדיש להם מזמנו להכרת הארץ ולאהבתה. בקיאותו באנגלית ובערבית סייעו לו מאוד ביצירת קשרים אלה". אחד מידידיו, הכירופרקט ד"ר מייקל נורווד, כתב ספר אודות דמויות מהמזרח התיכון, והקדיש בו פרק נרחב להיכרותו עם אבישי ולחוויות שעברו יחדיו. כל המקורות הנ"ל מעידים על אופיו של אבישי כאדם סימפטי ויצירתי.

  משפחתו תרמה לזכרו למוזיאון הטבע בירושלים אוסף נכבד של אבני חן ומינרלים וספרים יקרי ערך העוסקים בנושא זה. המוזיאון עוסק בימים אלה בזיהוי ורישום שמות האבנים והמינרלים, במטרה להציגם לבאי המוזיאון ועל-מנת להשתמש בהם כחומר לימודי לתלמידים המשתתפים בחוגים במסגרת המוזיאון. לדברי מנהל מוזיאון הטבע, זו הפעם הראשונה בה מוצג במוזיאון אוסף נכבד ויקר של אבני חן ומינרלים, תחום שבו לא עסקו עד כה.

  במכתב התנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקד היחידה: "אבישי שירת בצורה טובה ומסורה במהלך כל תקופת היותו חייל בגדוד. הוא התחבב מאוד על מפקדיו, והשרה אווירה טובה על הסובבים אותו".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!