שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אברהם גבאי

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום ח' בחשון תש"ל (20/10/1969)
  מידע כללי

  נפל ביום ח' בחשון תש"ל (20/10/1969)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל הנדסה
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: נג'יה ויהושע
  יישובים: אור יהודה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  אור יהודה
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום ח' בחשון תש"ל (20/10/1969)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל הנדסה
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: נג'יה ויהושע
  יישובים: אור יהודה

  סיפור חייו

  בן יהושע ונג'יה. נולד בשנת תש"י (1950) בבגדד בירת עיראק. בשנת הולדתו עלתה משפחתו ארצה. הוא למד בבית הספר היסודי "קושט" בירושלים. לאחר מכן למד שנה אחת בבית הספר "במעלה" שבאור יהודה והמשיך בבית הספר לקציני ים בעכו. הוא אהב פעילות ספורטיבית והיה חבר ב"הפועל". כשהיה באור יהודה הקדיש הרבה משעות הפנאי שלו לעבודה ציבורית למען קידום הנוער שם. הוא היה מראשי המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה באור יהודה וחבר תנועת "הנוער העובד והלומד". מטבעו היה עניו, נחבא אל הכלים וביישן, אך פניו היו טובות ומאירות בארשת של חדוות חיים. כל מעשיו עשה מתוך שיקול דעת והחלטיות גם בעניינים חשובים וגם בעניינים שבשגרה. היה נכון להגיש סעד ועזרה גם לזרים שלא מידידיו. הוא התנדב למשימות הקשות ביותר ללא היסוס וללא שמץ התרברבות.

  בפברואר 1969 גויס אברהם לצה"ל ביום ח' במרחשון תש"ל (20.10.1969), נפל בהפגזת האויב בגזרת פורט תאופיק, כאשר עסק בביצור המעוז. הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בקרית שאול.

  מפקד יחידתו כתב מכתב תנחומים למשפחתו ובין יתר דבריו ציין את אברהם כ"רוח החיה בפלוגה, נעים הליכות ואהוב על חבריו ולמרות שהיה בן גילם, היה להם למורה ולמדריך. הוא היה שותף פעיל בהקמת הביצורים לאורך תעלת סואץ, שנתנו גג ומחסה לחיילי צה"ל מפני אש המצרים. - - - אישיותו ועוז רוחו ישמשו דוגמא לחיילינו להמשיך בעול הביטחון".

  מועדון נוער וספורט נפתח לזכרו באור יהודה.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!