שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אברהם זגדון

  נפל ביום י"ח בניסן תשמ"א (21/04/1981)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ח בניסן תשמ"א (21/04/1981)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: כפר סבא (חלקה צבאית)
  הורים: מרגלית ואהרון
  יישובים: כפר סבא
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  כפר סבא
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום י"ח בניסן תשמ"א (21/04/1981)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: כפר סבא (חלקה צבאית)
  הורים: מרגלית ואהרון
  יישובים: כפר סבא

  סיפור חייו

  בנם-בכורם של מרגלית ואהרון, נולד ביום כ' בתמוז תשכ"ב (22.7.1962) בכפר סבא. אבי החל ללמוד בבית-הספר היסודי אוסישקין בכפר סבא, ומחנכיו ציינוהו כתלמיד שקדן, ממושמע ואהוד על חבריו ומוריו. בבדיקות ההכוונה שנערכו בסיום בית-הספר היסודי, הומלץ להפנותו לכפר הנוער על-שם יוהנה ז'בוטינסקי. ואמנם אבי למד שם במשך שנה חשמלאות מטוסים, אך לפי בקשתו הועבר לפנימיית "אונים" בכפר סבא והוסמך כחשמלאי רכב. אבי השתייך לתנועת "הנוער העובד והלומד", ובתקופה שבין תום לימודיו וגיוסו לצה"ל תרם רבות מזמנו ומרצו למשמר האזרחי בכפר סבא. מפקד המשמר האזרחי בכפר סבא ציין, כי "אבי היה פעיל ביותר במסגרתנו, מעל ומעבר לפעילות המתנדבים האחרים. הוא השקיע מאמצים רבים בפעילות זו. אבי יצא גם לפעילות מיוחדת של כשבועיים בבסיס גדנ"ע-בית-ליד, פעילות שבה שולבו מסגרת צבאית ומסגרת משא"ז".

  אבי גויס לצה"ל בתחילת נובמבר 1980, והוצב בחיל-השריון. הוא עבר בהצלחה את אימוני הטירונות, קורס מקצועות טנקים והוכשר כאיש צריח בטנק "פטון".

  ביום י"ח בניסן תשמ"א (21.4.1981), נפל אבי בעת שירותו והובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בכפר סבא. הוא השאיר אחריו הורים, שלושה אחים ואחות.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!