שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אברהם (כושי) בשארי

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום ד' בסיון תש"ח (11/06/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום ד' בסיון תש"ח (11/06/1948)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: צפת (חלקה צבאית)
  הורים: מרים וזכריה
  יישובים: נהלל, רחובות
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  נהלל
  רחובות
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום ד' בסיון תש"ח (11/06/1948)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: צפת (חלקה צבאית)
  הורים: מרים וזכריה
  יישובים: נהלל, רחובות

  סיפור חייו

  בן מרים וזכריה, נולד ביום כ"ב בשבט תר"ץ (20.2.1930) בשכונת שעריים שליד רחובות. את ראשית חינוכו קיבל בתלמוד-תורה. בגיל צעיר החל לעבוד ולהשתתף בפרנסת הבית. עבד בנגרות ובמסגרות. כחבר "הנוער העובד" יצא להכשרה בנהלל, אבל מצבם הקשה של הוריו אילצהו לחזור הביתה כעבור שנתיים. מאז ועד התגייסותו עבד כמסגר במוסך. ב-29.12.1946 אסרוהו הבריטים כחשוד בהשתייכות ל"הגנה", אך לאחר ארבעה חודשים שוחרר מלטרון.

  ביום הולדתו ה18- הצטרף לחטיבת "כרמלי" ולאחר תקופת אימונים במשמר הים הצטרף לאחד הגדודים וקנה מיד את לב חבריו. עם גדודו יצא לפעולות כיבוש עכו וסביבתה ולפעולות בגליל המערבי. אחר-כך נבחר לקורס חבלנים. עם תום אימוניו הועבר עם גדודו לגליל המזרחי לפעולות במשמר הירדן. היה חביב מאוד על חבריו שכינוהו בכינוי-החיבה "כושי". בימי ההפוגה, ביום ד' בסיוון תש"ח (11.6.1948), כשחזר מהובלת מזון לחבריו במשלטים, עלתה מכוניתו על מוקש ליד חולתא והוא נספה. דבריו האחרונים של הנער הגוסס היו דברי עידוד לחבריו הלוחמים. אברהם הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בצפת.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!