שליחת כתבה






  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אברהם ליכטר

  נפל ביום א' בשבט תש"ב (19/01/1942)
  מידע כללי

  נפל ביום א' בשבט תש"ב (19/01/1942)
  בן 23 במותו
  מקום מנוחתו: איסמעליה
  הורים: שרה ומרדכי
  יישובים: רחובות
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  רחובות
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום א' בשבט תש"ב (19/01/1942)
  בן 23 במותו
  מקום מנוחתו: איסמעליה
  הורים: שרה ומרדכי
  יישובים: רחובות

  סיפור חייו

  בן שרה ומרדכי. נולד ביום א' באב תרע"ט (28.7.1919) בעיר סיגט שברומניה, שם למד בגימנסיה המקומית. אברהם היה נער כשרוני ותלמיד מעולה והצטיין במקצועות הריאליים. עם זאת נמשך מאוד לפילוסופיה ולספרות קלאסית ושליטתו בשפות שונות אפשרה לו לקרוא ספרים רבים בשפות אלו. בשנת 1935 עלה עם משפחתו לארץ-ישראל. המשפחה התיישבה ברחובות, שם הצטרף אברהם לתנועת "הנוער העובד". במסגרת התנועה יצא לסמינרים ולהשתלמויות שונות ולימים אף היה מדריך בתנועה. באותה עת הצטרף לגרעין קבוצת "הדס" (ליד גזר), שהיה מורכב מבוגרים של כפרי הנוער "בן שמן" ו"שפיה". הוא עבר את ההכשרה החקלאית והיה לחבר בקיבוץ, אך כאשר חל הפילוג בתנועה הקיבוצית עזב את קיבוצו ועבר לקיבוץ רמת יוחנן, שם חי ופעל. בשעותיו הפנויות הרבה לעסוק בספורט והיה חבר בחוג המתעמלים של "הפועל".

  כשפרצה מלחמת העולם השנייה נענה אברהם לקריאת מוסדות הישוב והתגייס לצבא הבריטי. הוא הוצב ליחידת תובלה של נהגים יהודיים ונשלח לשרת במצרים. ביום א' בשבט תש"ב (19.1.1942), נפל אברהם בעת מילוי תפקידו בתאונת דרכים צבאית והובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בהליופוליס שבמצרים. הניח אחריו הורים, שתי אחיות ושלושה אחים.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!