שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אברהם פנחס

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום כ' בתמוז תש"ח (27/07/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום כ' בתמוז תש"ח (27/07/1948)
  בן 21 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: נחלת יצחק (חלקה צבאית)
  הורים: שושנה ונסים
  יישובים: פתח תקווה, תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  פתח תקווה
  תל אביב-יפו
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום כ' בתמוז תש"ח (27/07/1948)
  בן 21 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: נחלת יצחק (חלקה צבאית)
  הורים: שושנה ונסים
  יישובים: פתח תקווה, תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  בן שושנה ונסים, נולד ביום ב' בשבט תרפ"ז (5.2.1927) בפתח תקווה. אחרי שסיים את בית-הספר היסודי עבד במסגרות ונתקבל כמסגר במפעל-המים של עיריית תל-אביב. בהיותו בן 13 הצטרף ל"נוער העובד" ולנוער "הפועל" והשתתף בתחרויות איגרוף וכדורגל. גם ל"הגנה" הצטרף באותו גיל ושקד על השתלמותו באימונים ובסיור ונודע בין טובי הסיירים המכירים יפה שטחים נרחבים בארץ. את ידיעותיו בספורט הקדיש עוד בגיל צעיר להדרכת נוער ה"הגנה" בקפ"פ (קרב פנים-אל-פנים) ובז'יאו-ז'יצו. כן השתתף בהעלאת מעפילים על החוף ובהתקפות ההסחה על מבצר המשטרה הבריטית בשרונה.

  בפרוץ מלחמת-העצמאות, לאחר החלטת עצרת האו"ם על חלוקת הארץ, השתתף בהגנת שכונת התקווה ופרברי העיר. אברהם סיים קורס מ"כים, התעלם ממעמדו כמי שזה עתה נשא אישה, ושירת בחטיבת "גבעתי" בחזית הדרום. הוא השתתף בהגנת גת, בכיבוש בית דראס ועוד, והועלה לדרגת סמל. אברהם נלחם בקרבות רבים נגד הפולשים המצרים, ופעם בלכתו בלילה לתקן קו טלפון-שדה שנותק הבחין בקבוצה גדולה של מצרים המתקרבים לעמדותינו. הוא מיהר לחזור והודיע על בואם והכשיל בזה את מזימת המתקיפים, שרובם נפגעו. בתקופת ההפוגה אברהם היה אמור להשתתף במצעד כ' בתמוז, אולם נצטווה לחזור לבסיסו ונפל בקרב בהתקפה על עיראק אל-מנשיה ביום כ' בתמוז תש"ח (27.7.1948). השאיר אישה בהריון. בתו נולדה אחרי מותו.

  ביום י"ז בכסלו תש"י (8.12.1949) הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בנחלת יצחק.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!