שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אברהם (צוצ) יקיר

  נפל ביום כ"ד בתמוז תשל"ד (14/07/1974)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ד בתמוז תשל"ד (14/07/1974)
  בן 24 במותו
  דרגה: סגן
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: חנה וחיים
  יישובים: תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: התנועה המאוחדת

  תל אביב-יפו
  התנועה המאוחדת
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ד בתמוז תשל"ד (14/07/1974)
  בן 24 במותו
  דרגה: סגן
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: חנה וחיים
  יישובים: תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  בן חיים וחנה. נולד ביום ט"ז בשבט תש"י (3.2.1950) בתל-אביב. למד בבתי-הספר היסודיים 'בלפור' ו'אהבת ציון'. משהבחינו ההורים כי יש לו 'ידי-זהב' ושהוא ניחן בכישורים טכניים, החליטו שימשיך את לימודיו במסגרת בית-ספר מקצועי. הוא נתקבל לבית- הספר המקצועי 'אורט - יד סינגלובסקי' וסיים את לימודיו בו בהצלחה כהנדסאי-אלקטרוניקה. בעת לימודיו היה אברהם חבר ב'תנועה המאוחדת'. בעת הלימודים פיתח אברהם את תחביבו - חובב-רדיו. פרט לבניית מכשירים בתחום האלקטרוניקה, כגון טרנזיסטורים, השקיע אברהם שעות רבות מזמנו בהתקשרויות אל חובבי-רדיו בארצות שונות ושמעה של תחנתו 4X4 WK  יצא למרחוק. אברהם אף השתתף בתחרויות של חובבי-רדיו וזכה לפרסים ולתעודות. כתלמיד מצטיין בבית-הספר נשלח אברהם לכתוב את עבודת-הגמר שלו, לקראת קבלת התואר, לבית החרושת 'שניידר' שבצרפת. אברהם עשה שם כמחצית השנה ועסק בפיתוח פטנט בתחום הטלויזיה הצבעונית, שזכה להערכה רבה. על עבודה זו זכה לציון 10.

  אברהם גויס לצה"ל במחצית מאי 1970 והתנדב לחיל-האויר. כישוריו המקצועיים עמדו לו, כאשר מילא תפקיד של קצין-מערכות בטייסת. לאחר שסיים קורס-צניחה, הוחלט שהוא בעל כישורים של איש צות-אויר. אברהם עבר קורס-טיסה והיה לטייס מן המניין בחיל- האויר. במלחמת יום-הכיפורים ביצע 17 גיחות מבצעיות לתוך מצרים וסוריה וחזר מהן בשלום. תוך-כדי שירות הכיר את קלרית. השניים נישאו וקבעו את ביתם באחד מבסיסי חיל-האויר. כעבור זמן נולדה בתם - אפרת. אברהם היה קצין מעולה, אהוד על מפקדיו ופקודיו. מפקדיו העריכוהו בחוות-הדעת התקופתיות כ"קצין טוב ואחראי, שקט, ממושמע ומסור".

  ביום כ"ד בתמוז תשל"ד (14.7.1974) נפל אברהם בעת מילוי תפקידו. הובא למנוחת- עולמים בבית-העלמין הצבאי שבקרית-שאול. השאיר אחריו אישה ובת, הורים ואחות.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!