שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אברהם שמחי

  נפל ביום ב' באייר תש"ח (11/05/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום ב' באייר תש"ח (11/05/1948)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: רחובות (חלקה צבאית)
  הורים: יונה ויפת
  יישובים: רחובות
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  רחובות
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום ב' באייר תש"ח (11/05/1948)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: רחובות (חלקה צבאית)
  הורים: יונה ויפת
  יישובים: רחובות

  סיפור חייו

  בן יונה ויפת, נולד ביום ט"ז באדר תר"ץ (16.3.1930) בעיר שרעב, תימן. ב-26.9.1938 עלתה משפחתו לארץ והשתקעה בכפר מרמורק שליד רחובות, ובכפר זה עברה עליו ילדותו. בהיותו בן שתים- עשרה הצטרף לגדנ"ע, גדודי הנוער של ה"הגנה". היה חבר בתנועת "הנוער העובד" ואחד הנאמנים בה. לאחר שנות חיי תנועה וגדנ"ע עבר לחי"ש, ואף כי רבים מחבריו הצטרפו לארגוני-מחתרת פורשים נשאר איתן בהכרתו ללכת בדרכו הוא המנוגדת לדרכם.

  עם פרוץ מלחמת-העצמאות בעקבות החלטת עצרת האו"ם על חלוקת הארץ לשתי מדינות, עזב את עבודתו, כפקיד ב"הסתדרות", והתמסר לפעולות ה"הגנה". בפברואר 1948 התגייס גיוס מלא ויצא מיד לפעולות טיהור בדרום. אברהם שירת באחד מגדודי חטיבת "גבעתי" ועבר עימו את מרבית קרבותיו כחבלן. השתתף בקרבות על גן יבנה, כפר אוריה, מע'אר, עקיר, אבו-גבן, אבו-שושה, חסן-סלמה, דיר-מוחיסין, תל-א- ריש.

  אברהם נפל ביום ב' באייר תש"ח (11.5.1948) בפשיטה על כפר בשית, בשעת התנגשות עם כנופיה, כשהוטל עליו להפעיל חומר-נפץ. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי ברחובות.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!