שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אברהם שמסיאן

  נפל ביום ז' באב תשל"ד (26/07/1974)
  מידע כללי

  נפל ביום ז' באב תשל"ד (26/07/1974)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: תקשוב
  מקום מנוחתו: כפר סבא (חלקה צבאית)
  הורים: בלפוריה ושלמה
  יישובים: כפר סבא
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  כפר סבא
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום ז' באב תשל"ד (26/07/1974)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: תקשוב
  מקום מנוחתו: כפר סבא (חלקה צבאית)
  הורים: בלפוריה ושלמה
  יישובים: כפר סבא

  סיפור חייו

  בן שלמה ובלפוריה. נולד בשנת תשט"ז (1956) בטהרן שבאירן. עלה ארצה עם משפחתו בשנת 1961. אברהם למד בבית הספר היסודי דתי 'בר-אילן' שבכפר סבא והמשיך בבית הספר התיכון המקצועי 'אורט'. כעבור שנתיים עבר ללמוד בבית הספר הטכני שבחיפה וסיים בהצלחה את לימודיו. היה תלמיד טוב ומוכשר, בעל תפיסה מהירה, הוא התבלט בכיתתו ואף נהג לערוך שיעורי עזר לתלמידי הכיתה שהתקשו בלימודיהם. מילדותו עסק בספורט והצטרף לחוגים שונים ובהם חישל את כושרו הגופני. אברהם היה חבר בתנועת 'הנוער העובד והלומד' בקן 'תקומה' שבכפר סבא וברבות הימים היה למדריך בקן. הוא אהב ספרות והרבה לקרוא ספרים. חבריו זוכרים אותו כנער שקט, צנוע וחביב.

  אברהם גויס לצה"ל בפברואר 1974 והושם לחיל הקשר. לאחר הטירונות, שעבר יחד עם חיילי גולני, השתלם בקורסים מקצועיים שונים ונשלח ליחידה של חיל הקשר בסיני. כל משך שירותו ביקש אברהם לעבור ולשרת בחטיבת גולני אך מבוקשו לא ניתן לו. הוא התחבב על חיילי היחידה ועל מפקדיה ומילא את תפקידו באחריות ובמסירות רבה.

  ביום ז' באב תשל"ד (26.7.1974) נפל אברהם בעת שירותו בסיני. הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי שבכפר סבא. השאיר אחריו הורים וחמישה אחים ואחיות.

  משפחתו תרמה ספר תורה לזכרו לבית הכנסת שבשכונת מגוריו.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!