שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אהוד (אודי) בורנובסקי

  נפל ביום י"ז בכסלו תשמ"ז (18/12/1986)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ז בכסלו תשמ"ז (18/12/1986)
  בן 19 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל ים
  מקום מנוחתו: קרית טבעון (חלקה צבאית)
  הורים: דגנית ואילן
  יישובים: קריית טבעון
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  קריית טבעון
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום י"ז בכסלו תשמ"ז (18/12/1986)
  בן 19 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל ים
  מקום מנוחתו: קרית טבעון (חלקה צבאית)
  הורים: דגנית ואילן
  יישובים: קריית טבעון

  סיפור חייו

  בן דגנית ואילן. נולד ביום י"ב באדר ב' תשכ"ז (24.3.1967) בקרית טבעון, בה גדל והתחנך. את לימודיו החל בבית-הספר היסודי "רימונים", המשיכם בחטיבת-הביניים 'אורט' קרית טבעון וסיימם במגמת האלקטרוניקה בתיכון 'אורט' קרית טבעון. אודי היה חניך ומדריך בקן הנוער העובד והלומד בקרית טבעון. את זמנו הפנוי ניצל לטיולים ברחבי הארץ, ובעיקר בדרום. אופיו החברותי קשר לו קשרי חברות במקומות ובקרב גילים שונים. רוחו הטובה וקסם חיוכו הלכו לפניו. בטרם גיוסו טייל בגרמניה ובמערב אירופה, ביוון ובמצרים.

  באמצע חודש פברואר 1986 גויס אודי לשירות חובה בצה"ל והתנדב לשרת בשייטת 13 בחיל-הים. אודי עבר אימוני חי"ר קשים במסגרת הטירונות, קורס המ"כים והאימונים הייעודיים השונים, בתנאי לחץ גופני ונפשי - בכל אלה עמד בהצלחה רבה.

  בליל י"ז בכסלו תשמ"ז (18.12.1986) נפל אודי בעת מילוי תפקידו, במהלך צניחת אימון לים סמוך לעתלית. בן תשע-עשרה היה בנופלו. הוא הובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית בבית-העלמין בקרית טבעון. הותיר אחריו הורים, ארבעה אחים ואחות - נבות, חובב, עומר, אסף ולילי.

  במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד היחידה: "... במהלך הקורס התגלה אהוד כדמות חברתית מרכזית, בעל חוש הומור בצד התייחסות רצינית ורמת ביצוע גבוהה, אותה הפגין תוך ויתור על נוחות אישית ונחישות לביצוע כל האימונים והמשימות שנדרשו..." משפחתו הנציחה את זכרו בתרומה לעמותת 'יד לבנים' בקרית טבעון.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!