שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אהרון (אהר'לה) הרשמן

  נפל ביום כ' בתשרי תשל"ד (16/10/1973)
  מידע כללי

  נפל ביום כ' בתשרי תשל"ד (16/10/1973)
  בן 20 במותו
  דרגה: סמל ראשון
  יחידה: חיל הנדסה
  מערכה: יום הכיפורים
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: בתיה ויוסף
  יישובים: גבעתיים, רמת גן
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  גבעתיים
  רמת גן
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ' בתשרי תשל"ד (16/10/1973)
  בן 20 במותו
  דרגה: סמל ראשון
  יחידה: חיל הנדסה
  מערכה: יום הכיפורים
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: בתיה ויוסף
  יישובים: גבעתיים, רמת גן

  סיפור חייו

  אהרון (אהר'לה), בן בתיה ויוסף, מניצולי השואה, נולד ביום ל' בסיון תשי"ג (13.6.1953) ברמת-גן. הוא למד בבית-הספר היסודי "החשמונאים" ברמת-גן ואחרי-כך המשיך בלימודיו בבית-הספר התיכון על-שם קלעי בגבעתיים, במגמה הריאלית. אהרון היה תלמיד חרוץ, והצטיין במקצועות הפיסיקה, המתמטיקה והכימיה, והיה אהוב על מוריו ועל חבריו. מורתו מספרת עליו, שהיה בו "מיזוג של חכמה, של חריצות ושל צניעות, הוא ידע לשקוד על לימודיו, ובהבנה ראה את עיקר הישגיו". הרבה מאמרים כתב, שעסקו בתחומים שונים, כגון: מלחמת ששת הימים, האמת, השחמט, בר-המצווה במורשת ישראל. הוא היה חבר בתנועת הנוער העובד והלומד, ובחופשות הקיץ התנדב לסייע בעבודה במשקים. אהרון היה חובב ספורט והיה נלהב למשחק הטניס, אהב לשחק שחמט ולהאזין למוסיקת ג'ז. חובב טבע היה, השתתף בצעדות רבות, טייל ברחבי הארץ והרבה לצלם מנופיה. הוא התעניין בתחומי מדע רבים: בהיסטוריה, במתמטיקה, בביולוגיה, בבוטניקה, בהיפנוזה ובגרפולוגיה. דעותיו היו מקוריות ורחוקות ממוסכמות והוא אהב להתווכח, כדי להגיע לחקר האמת וכדי לספק את סקרנותו המדעית. תמיד הקפיד מאוד ודייק במלאכתו ועשה אותה בנאמנות וביסודיות. הוא היה אנין טעם אך אהב את הפשטות; צנוע היה, ישר דרך ובעל מצפון, דובר אמת, נעים-הליכות ואדיב. לבני משפחתו היה בן מסור, אח נאמן וידיד טוב.

  אהרון גויס לצה"ל במחצית נובמבר 1971 והוצב לחיל ההנדסה. לאחר סיום הטירונות השתלם בקורס למקצועות טנק "פאטון" ובקורס למפקדי טנק "פאטון". כחייל היה אחראי ומסור לתפקידו, וחבר נאמן לאנשי צוותו. מפקדו העיד עליו, שהיה "חייל מצטיין, עניו וצנוע בהליכותיו, רציני וממושמע, ועזר לכל אשר פנה אליו". חברו סיפר עליו שהיה "שקט ושליו וידע להתגבר על הקשיים שניצבו לפניו. הוא היה בעל תושייה וקר-רוח וידע להרגיע את פקודיו". על פעילותו במבצעים הוענק לו "אות השירות המבצעי". במלחמת יום הכיפורים השתתף אהרון בקרבות הבלימה והפריצה נגד המצרים בחזית סיני. ביום כ' בתשרי תשל"ד (16.10.1973), נפל אהרון בקרב על ציר עכביש. הוא היה מפקד טנק דחפור שהשתתף בפריצת נתיב לכלי הצליחה. טיל-כתף "שמל" פגע בטנק שלו, הטנק עלה בלהבות ואהרון נהרג במקום. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בקרית-שאול. השאיר אחריו אב, אם ואח. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל-ראשון.

  במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "אהרון היה מפקד טנק מעולה, מסור מאין כמוהו. מפקדיו ופקודיו אהבוהו והעריכוהו. הוא היה מוכשר מאוד בתחומים רבים. הוא ניכר מכל חבריו בטוב לבו ובמסירותו הרבה".

  הוריו הוציאו לאור ספר לזכרו ובו דברים על דרכו ועל דמותו, דברי זכרונות, דברי שיר, מכתבים ותצלומים.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  השארו מעודכנים!