שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אורי מועלם

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום כ"ט באב תשכ"ט (13/08/1969)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ט באב תשכ"ט (13/08/1969)
  בן 22 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: מרים ואברהם
  יישובים: חיפה, רכסים
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  חיפה
  רכסים
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ט באב תשכ"ט (13/08/1969)
  בן 22 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: מרים ואברהם
  יישובים: חיפה, רכסים

  סיפור חייו

  בן אברהם ומרים. נולד ביום א' באייר תש"ז (21.4.1947) בבגדד, בירת עיראק ועלה עם משפחתו ארצה בשנת 1950. למד בבית-הספר היסודי "זבולוני" ביישוב הכפרי רכסים שבעמק זבולון ובבית-הספר התיכון "אבן פינה" שבחיפה. היה חבר בתנועת "הנוער העובד". כספורטאי השתתף בצעדות רבות ובהן צעדת ארבעת הימים, צעדת ירושלים, צעדת החרמון, צעדת שלושת הימים ועוד. הוא אהב לשחות ולקרוא ספרים והרבה להאזין לתקליטי מוסיקה קלאסית. כמו כן היה צלם-חובב.

  אורי גויס לצה"ל בפברואר 1965, התנדב לצנחנים ועבר קורס חובשים צבאיים. בתקופת שירותו נטל חלק במלחמת ששת הימים. אחרי שחרורו משירות סדיר היה נקרא לשירות מילואים. באוגוסט 1969 נקרא לשירות מילואים וביום כ"ט באב תש"ט (13.8.1969), נפל בהפגזת-אויב. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בחיפה.

  קצין הקשר שלו כתב למשפחתו מכתב-תנחומים, שבו אמר: "הוא לא הסתפק רק בשירות-מילואים פעיל באזור וראה כי עבודותיו, בהן עסק, הן צורך-השעה וחייבים לבצען למרות הסיכון וקשיי העבודה". את איגרתו סיים הקצין בהבעת תנחומים של קציני היחידה וחייליה למשפחה השכולה.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!