שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אייל שכטר

  נפל ביום ט' בתשרי תשמ"ו (24/09/1985)
  מידע כללי

  נפל ביום ט' בתשרי תשמ"ו (24/09/1985)
  בן 21 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חטיבת הצנחנים
  מקום מנוחתו: גדרה (חלקה צבאית)
  הורים: רחל ודוד
  יישובים: גדרה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  גדרה
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום ט' בתשרי תשמ"ו (24/09/1985)
  בן 21 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חטיבת הצנחנים
  מקום מנוחתו: גדרה (חלקה צבאית)
  הורים: רחל ודוד
  יישובים: גדרה

  סיפור חייו

  בן רחל ודוד. נולד ביום כ"ח באב תשכ"ד (5.8.1964) בגדרה. הוא גדל והתחנך בעיר הולדתו ולמד בבית-הספר היסודי 'פינס'. במקביל ללימודיו היה חבר נלהב בתנועת-הנוער 'מכבי הצעיר', נטל חלק בכל הפעילויות, עבר קורס מד"צים בכפר המכביה, והיה לשחקן כדורגל וכדורסל בקבוצת 'מכבי הצעיר' בגדרה. אייל היה פעיל בתנועה גם בתקופת לימודיו בתיכון האזורי. בכיתה י"א עזב עם חבריו את 'מכבי הצעיר' ועבר ל'נוער העובד והלומד', שם התמסר לטיפוח המועדון ולהדרכת בני השכונות.

  אהבה גדולה רחש אייל לספרים ו'בלע' אותם בכמויות. הוא עסק גם בענפי ספורט שונים - ריצות קצרות, כדורסל וכדורגל. לקראת גיוסו היה חבר בגרעין 'מיטב' ובמסגרתו יצא לשל"ת מוקדם בקיבוץ גבים.

  בראשית מרס 1983 גויס לצה"ל ולאחר הטירונות הוצב הגרעין בהיאחזות 'בית הערבה'. בתום ההיאחזות עבר לשרת בחטיבת הנח"ל כנהג נגמ"ש בלבנון. לאחר-מכן עבר לגדוד נח"ל מוצנח, שם סיים בהצטיינות קורס מרגמות 81. עקב בעיה בריאותית הועבר להיאחזות ב'דהריה', שם שירת כנהג המג"ד, עד ליציאתו לשל"ת אמצעי בקיבוץ גבים, שם הכיר את בת המשק גלית ויחד רקמו תוכניות לעתיד משותף. בתום תקופת השל"ת חזר לשרת בחטיבת הנח"ל והוצב בפלוגה המסייעת במחלקת המרגמות. הגדוד עבר אימונים לקראת עלייה לצפון.

  ביום ט' בתשרי תשמ"ו (24.9.1985), ערב יום כיפור, נפל בעת מילוי תפקידו, בתאונת-אימונים בעת תרגיל מסכם. אייל הובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית בבית-העלמין בגדרה. הותיר אחריו הורים, אח - צחי ואחות - אורנה.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!