שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אילה שררה

  חלל מערכות ישראל
  נפלה ביום כ"ג בסיון תשל"ט (18/06/1979)
  מידע כללי

  נפלה ביום כ"ג בסיון תשל"ט (18/06/1979)
  בת 21 במותה
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתה: קידרון
  הורים: אורה וסעדיה
  יישובים: גבעת ברנר
  מעגל תנועתי: בני המושבים

  גבעת ברנר
  בני המושבים
  מידע כללי

  נפלה ביום כ"ג בסיון תשל"ט (18/06/1979)
  בת 21 במותה
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתה: קידרון
  הורים: אורה וסעדיה
  יישובים: גבעת ברנר

  סיפור חייה

  בת אורה וסעדיה, נולדה ביום י"ג באלול תשי"ח (29.8.1958) במושב קדרון שליד גדרה. אילה למדה בבית-הספר היסודי במקום מגוריה, והמשיכה ללמוד בבית-הספר התיכון האזורי בגבעת-ברנר. מגיל צעיר היא הייתה חברה בתנועת "הנוער העובד והלומד" כחניכה, עברה קורס מדריכות ובמשך שנתיים עסקה בהדרכת נוער. אילה הייתה מחוננת בכישורים מגוונים. היא למדה לפרוט על גיטרה, השתתפה בחוג לבלט ובחוגי ספורט, ובעיקר הייתה פעילה בספורט הקרטה. אילה אהבה לרכוב על סוסים, על טרקטור ועל אופנוע. היה לה אופי עצור ומופנם, והיא הייתה שקטה, נבונה. אילה חתרה להשגת שאיפותיה בשכל ובטוב-טעם. כפעילה בתנועת נוער של בני המושבים, היא השתתפה במחנות ובטיולים, הכירה את נופי הארץ ואהבה לטייל בהם. אילה הרבתה

  לקרוא ספרות יפה ומקצועית, והייתה בעל כשרון יצירתי. היא כתבה שירים, ואחרי שנהרגה השאירה אחריה אוסף שירים שהקסימו את בני חוגה הקרובים.

  בדצמבר 1977 התגייסה אילה לצה"ל, השתלמה בקורסים אחדים, ביניהם קורס נהיגה, עלתה לדרגת סמל ואת שירותה מילאה בתפקיד נהגת.

  ביום כ"ג בסיוון תשל"ט (18.6.1979), כשנסעה על אופנוע בכביש גדרה-צומת ביל"ו, נפגעה אילה בתאונת-דרכים ונהרגה. בת 21 שנים היא הייתה במותה.

  היא הובאה למנוחות בבית-הקברות במושב קדרון.

  אילה השאירה אחריה הורים, ארבעה אחים ואחות.

  מפקד יחידתה כתב עליה במכתב תנחומים להורים: "קרוב לשנה וחצי שירתה אילה ביחידה והתחבבה על כל מי שזכה להכירה. חן, תבונה, מרץ, יושר וטוב-לב הן תכונות שלא לעתים קרובות נמצאות באדם אחד. אילה חוננה בכולן. כחיילת הצטיינה בביצוע תפקידיה. בולטות היו הערכתה והערצתה להוריה".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!