שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אילן יצחק

  נפל ביום כ"ז באלול תשמ"ד (24/09/1984)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ז באלול תשמ"ד (24/09/1984)
  בן 22 במותו
  דרגה: סרן
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: ויולט ויצחק
  יישובים: חיפה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  חיפה
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ז באלול תשמ"ד (24/09/1984)
  בן 22 במותו
  דרגה: סרן
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: ויולט ויצחק
  יישובים: חיפה

  סיפור חייו

  בן ויולט ויצחק, נולד ביום ט"ו בתשרי תשכ"ג (13.10.1962) בחיפה. אילן גדל בקריית אתא, ובה גם ביקר בגן הילדים. בהיותו בן 6 שנים, עברה משפחתו לגור ברמת שאול שבחיפה, והוא התחיל ללמוד בבית-הספר היסודי "רמות". אילן המשיך ללמוד בחטיבת הביניים של בית-הספר "ליאו בק". עוד בבית-הספר היסודי התגלו כשרונותיו של אילן בציור ונטיותיו למקצועות הטכניים. לפיכך, כשסיים את לימודיו בחטיבת-הביניים, הוא המשיך ללמוד בבית-הספר "בסמ"ת".

  אילן היה ספורטאי מצטיין. בזמנו הפנוי, הוא הרבה לעסוק בצלילה ובדיג תת-ימי. הוא אהב להשתתף גם במשחקי כדורגל וכדורסל.

  בהיותו בכיתה י"ב, הצטרף אילן לגרעין של "הנוער העובד והלומד" שהיה בקיבוץ עין זיוון. ואולם, כשהגיע מועד גיוסו לצה"ל, ולאחר שעבר את מבדקי הטיס בהצלחה, הוא החליט ללכת לקורס טיס.

  לאחר שסיים את קורס הטיס, עבר אילן קורס לאימון מקצועי שבסיומו הוסמך כאיש צוות מבצעי של מסוק. בתפקידו זה, הוא ביצע משימות רבות והשתתף באימונים מגוונים. אילן עמד לפני הסמכתו כקברניט מבצעי של מסוק. במשך כל תקופת ההכשרה שלו לקראת ההסמכה הזאת, גילה אילן רצון עז, כושר ביצוע גבוה והתקדמות מקצועית מתמדת.

  ביום כ"ז באלול תשמ"ד (24.9.1984) נפל אילן בעת מילוי תפקידו, והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בחיפה. הוא השאיר אחריו הורים, שתי אחיות ואח.

  במכתב תנחומים אל המשפחה, כתב מפקד הטייסת של אילן: "במשך תקופת עבודתנו המשותפת למדתי להכירו כחבר, כלוחם אמיץ, וכקצין מסור ואחראי. ...אילן נהג בדרך של דוגמה אישית ואחריות אישית. הוא דרש מעצמו ביצוע ברמה הגבוהה ביותר, הן כטייס ואיש צוות והן כקצין".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!