שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  איל ליברמן

  חלל פעולות איבה
  נהרג בפעולת איבה ביום כ"ח באדר תשס"ב (12/03/2002)
  מידע כללי

  נפטר לאחר השירות ב ()
  בן 45 במותו
  הורים: אורה ודוד
  יישובים: ירושלים, קדימה-צורן
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  ירושלים
  קדימה-צורן
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נהרג בפעולת איבה ביום כ"ח באדר תשס"ב (12/03/2002)
  בן 45 במותו
  התגורר ב: צורן
  מקום אירוע: כביש גבעת זאב-בית חורון
  הובא למנוחת עולמים ב: ירושלים - הר המנוחות
  גוש: מח חלקה: ט שורה: א
  הותיר: הורים, אישה, שני ילדים ואחים
  איל מונצח באנדרטה בהר הרצל בלוח מס 69

  סיפור חייו

  איל, בן אורה ודוד, נולד בירושלים בכ"ד בסיוון תשי"ז (23.06.1957), בן שני להוריו אחרי יורם. אחריו נולד הבן אמיר. איל גדל והתחנך בירושלים, בנעוריו היה מדריך בתנועת "הנוער העובד והלומד".

  בשנת 1975 התגייס איל לצה"ל ובכך החלה דרכו הבלתי נלאית בשירות המולדת. תחילה היה בחיל השריון, שם שימש במגוון תפקידים: ממפקד טנק ועד מפקד פלוגה. הוא הוביל את הכוח של דוביק רוזנטל, שאול מופז ויוסי פלד במלחמת של"ג בבקעת הלבנון. בהמשך שימש איל סגן מפקד גדוד, קצין מבצעים של חטיבה 7, ומפקד גדוד 77. לימים היה בוגר המכללה הבין זרועית לפיקוד ומטה (פו"מ). השתחרר משירות הקבע והמשיך בשירותו במילואים בדרגת סגן אלוף.

  איל נישא לעידית, והיה לאב מסור לתומר-אברהם ולאלון.

  לאחר שחרורו מצה"ל שימש איל במגוון תפקידים: הוא היה לוחם באחת מיחידות המודיעין של משטרת ישראל, ואחר כך קצין ביטחון ראשי ומנהל שירותי העזר בבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים. בהמשך דרכו עבד בחברה לייזום ובנייה "ציפחה", בה שימש מנהל פרויקט בנייה במיזם גדול מאוד בהיקפו.

  עבודתו האחרונה הייתה בחברת סי.פי.אם – חברה לניהול פרויקטים, בה ניהל פרויקטים של ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון. במקביל, שימש בתור מנהל שטח (אורבני-מוניציפלי-תכנוני) מטעם חברת "מ.ט.ל. מילניום". בתפקידו זה פעל בשיתוף עם מערכת זרועות הביטחון, משרד השיכון ויזמים שונים לקידום נושאים רבים ומגוונים, כגון: רכישת קרקעות, תיכנון תוכניות בנין עיר, הקמת מרכיבי ביטחון, איכלוס, ייעוץ בנושאים ביטחוניים ובנושאי תחבורה לראשי היישובים ביהודה ושומרון – ובכלל, כל דבר הקשור בהצלת חיי אדם וברווחתם של תושבי ישראל.

  ביום כ"ח באדר תשס"ב (12.03.2002) ב– 7:30 בבוקר, כאשר איל סייר מלווה באיש ביטחון באזור קריית ספר, פתחו מחבלים באש לעבר רכבם בהיותם כשני קילומטרים מזרחית לכניסה ליישוב. המכונית התהפכה, המלווה נפצע ואיל מת במקום.

  בן 45 היה בהירצחו. איל הותיר הורים, אחים, אישה ושני בנים. הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין בירושלים.

  ביום 23.06.2002, מועד יום הולדתו של איל, נחנכו שני מוצבים צבאיים על שמו. אלו היו מוצבים שהוא יזם והיה שותף בהקמתם, ויועדו להגנה על תושבי מודיעין עילית ותל ציון - כוכב יעקב. בפתחם של שני המוצבים גלעדים לזכרו ועליהם נכתב: "מוצב איל – ע"ש סא"ל איל ליברמן – גיבור חיל, אוהב ישראל, נעים מידות והליכות, איש חזון ומעש אשר כל חייו היו קודש לבניין הארץ ולביטחון העם במסירות נפש עילאית. האיש אשר הגה, יזם והקים את המוצב ודרך הביטחון עבור ביטחונם ורווחתם של תושבי מודיעין עלית (ובמוצב השני – תושבי תל ציון כוכב יעקב) ומדינת ישראל".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!