שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  איתן מלכין

  נפל ביום כ' בתשרי תשל"ד (16/10/1973)
  מידע כללי

  נפל ביום כ' בתשרי תשל"ד (16/10/1973)
  בן 32 במותו
  דרגה: סגן
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: חולון (חלקה צבאית)
  הורים: רינה ומרדכי
  יישובים: תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: התנועה המאוחדת

  תל אביב-יפו
  התנועה המאוחדת
  מידע כללי

  נפל ביום כ' בתשרי תשל"ד (16/10/1973)
  בן 32 במותו
  דרגה: סגן
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: חולון (חלקה צבאית)
  הורים: רינה ומרדכי
  יישובים: תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  איתן, בן מרדכי ורינה, נולד ביום ב' באלול תש"א (26.8.1941) בגבעת עדה. הוא למד בבית-הספר היסודי "ביאליק" בחולון ואחרי-כן סיים את לימודיו בבית-הספר "תיכון חדש" בתל-אביב. איתן היה תלמיד מצטיין ואהוב על מוריו ועל חבריו לכיתה. לפי טיבו היה נער ישר, אופטימי ועליז, ונהג לסייע ברצון לחבריו שהתקשו בלימודים. מגיל צעיר הצטרף לקבוצת "הפועל" בת-ים ויצא במסגרתה להפלגות ולשיט. בחופשות הקיץ עבד בספינות דיג ויצא בהן להפלגות רחוקות. את הכסף שהרוויח בהפלגות אלה הקדיש לרכישת ספרים בנושא השיט בים. איתן היה חבר פעיל גם ב"תנועה המאוחדת" ונהג לצאת לטיולים ברחבי הארץ עם חבריו לתנועה. אמו ספרה עליו כי היה מנצל כל חופשה כדי לצאת לטייל ולחפש פינות חדשות, שעדיין לא ביקר בהן. מלבד השיט והטיולים עסק גם בכדורסל והיה שחקן מעולה. לימים נהיה חבר בקבוצת הכדורסל של "הפועל" חולון. הוא היה עלם מוצק וחזק, בן מסור להוריו ודואג למשפחתו.

  איתן גויס לצה"ל בראשית נובמבר 1959 והתנדב לחיל הצנחנים. הוא סיים קורס מ"כים ונשלח להדריך באחת מיחידות החיל באזור המרכז. אחרי כן נשלח לקורס קציני חי"ר ולקורס קציני תול"ר. בעיני מפקדיו וחייליו גם יחד נחשב חייל מעולה ומפקד אחראי ומסור לתפקידו. פקודיו ראו בו דוגמא של קצין בעל מזג טוב, מבין ומתחשב. מפקדיו ציינו אותו כקצין יעיל אמיץ ואמין. במשך כל תקופת שירותו בצה"ל השתדל שלא להדאיג את הוריו, הרבה לבקר בבית והקפיד לטלפן ולכתוב. מעולם לא התלונן על קשיים ולבטים, כדי שלא לצער את הוריו ואף לא התפאר בהישגיו.

  בתום תקופת שירות החובה שלו השתחרר מצה"ל בדרגת סגן והחל ללמוד בטכניון, בפקולטה להנדסת מכונות. גם כאן היה תלמיד מעולה והוענקו לו ציונים טובים. כשסיים את הלימודים בטכניון, התקבל לעבודה בתעשייה האווירית ולאחר שנת עבודה נשלח להשתלמות נוספת באירופה. חבריו לעבודה סיפרו עליו כי היה עובד אחראי, מסור ודייקן. כשפרצה מלחמת יום-הכיפורים הצטרף אל אנשי יחידת המילואים שלו והשתתף בקרבות הבלימה בחזית סיני. בלילה שבין י"ט ו-כ' בתשרי תשל"ד 15-16.10.1973)) התנהל קרב קשה בדרום "החווה הסינית", על צומת "טרטור-לכסיקון", בגלל הצורך להעביר שם את גשר הגלילים. איתן לחם בקרב זה ובשעות הבוקר המוקדמות נפגע הזחל"ם שלו מאש טילים של האויב והוא נהרג. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בחולון. השאיר אחריו הורים ואח.

  הוריו וחבריו הקימו אנדרטה לזכרו על שפת הים, ליד סניף "הפועל" בבת-ים.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!