שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  איתן רמלר

  נפל ביום כ"ב בתשרי תשמ"ה (18/10/1984)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ב בתשרי תשמ"ה (18/10/1984)
  בן 29 במותו
  דרגה: רב סרן
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: חולון (חלקה צבאית)
  הורים: עטיה וכרמל
  יישובים: חולון
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  חולון
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ב בתשרי תשמ"ה (18/10/1984)
  בן 29 במותו
  דרגה: רב סרן
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: חולון (חלקה צבאית)
  הורים: עטיה וכרמל
  יישובים: חולון

  סיפור חייו

  בן עטיה וכרמל. נולד ביום ט"ז באדר תשט"ו (10.3.1955) בתל-אביב. איתן למד בבית-הספר היסודי "חנקין" בחולון והמשיך את לימודיו בבית-ספר "אורט" בעירו. מגיל צעיר גילה איתן התעניינות בתעופה ובמטוסים ובנה דגמים לפי התרשימים בביטאון חיל-האוויר. הוא גם ידע לזהות מטוסים לפי קול מנועיהם. איתן היה חבר בתנועת הנוער העובד.

  בסוף יולי 1973 התגייס לצה"ל במסגרת גרעין נח"ל, שהיה מיועד לקיבוץ רעים בנגב. טבעי היה שאיתן, שכה אהב מטוסים, יגש למבדקי טיסה ויעבור אותם. במרס 1975 סיים קורס טיס והוצב בבסיס החיל בעציון. אחר-כך הועבר לתל-נוף והמשיך בהתקדמותו בחיל. איתן היה אהוד על הסובבים אותו ועליזותו השרתה אווירה של שמחה ועלומים. בספטמבר 1978 נשא לאשה את חברתו חגית וביתם הפך למקום מפגש אהוב על חבריהם. באפריל 1983 נולדה בתם מור.

  ביום העצמאות הטיס איתן את אחד משמונת המטוסים שהשתתפו במפגן האוויר האירובטי. התקדמותו בחיל היתה מהירה. איתן התבלט ביחסי אנוש טובים ובחברים הרבים שקנה לעצמו. הוא היה מעורה מאוד בהווי הטייסת ובאירועיה. באפריל 1984 החליט לצאת לחל"ת, אך להישאר בתחום התעופה. הוא הקים חברה לאמצעים וייעוץ ולהדרכה מתקדמת. עם זאת לא זנח את אהבתו לטיס וכוונתו היתה לפתח בית-ספר לטיסה בחוף גולן.

  ביום כ"ב בתשרי תשמ"ה (18.10.1984), נפל איתן בעת שירותו. בן 29 היה במותו. הוא הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בחולון. השאיר אחריו אשה, בת, הורים, אח ואחות. בנו שי נולד אחרי נפילתו.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!