שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אליהו (אלי,בובו) לוי

  נפל ביום ח' בחשון תשמ"ו (22/10/1985)
  מידע כללי

  נפל ביום ח' בחשון תשמ"ו (22/10/1985)
  בן 20 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל חינוך
  מקום מנוחתו: פתח תקוה (חלקה צבאית)
  הורים: אמירה ואהרון
  יישובים: פתח תקווה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  פתח תקווה
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום ח' בחשון תשמ"ו (22/10/1985)
  בן 20 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל חינוך
  מקום מנוחתו: פתח תקוה (חלקה צבאית)
  הורים: אמירה ואהרון
  יישובים: פתח תקווה

  סיפור חייו

  בן אמירה ואהרון. נולד ביום כ"ב בכסלו תשכ"ו (16.12.1965) בפתח תקווה. למד בבית-הספר היסודי 'יד-לבנים' בפתח תקווה והמשיך את לימודיו בבית-הספר התיכון 'אורט' ברמת-השרון. לאחר-מכן למד בפנימייה הצבאית של חיל החימוש בצריפין. אלי היה עירני ופעלתן. תמיד היה מוקף בחברים ובעיקר בחברות. הוא אהב להקשיב למוזיקה פופולרית, ואף חטא בכתיבת שירים. בילדותו היה חבר בתנועת 'הנוער העובד והלומד' בפתח תקווה ולאחר-מכן היה חבר בתנועת הצופים.

  הוא גויס לצה"ל באמצע פברואר 1983 וכבוגר הפנימייה הצבאית של חיל החימוש הוצב ליחידת חיל החימוש בתפקיד מכונאי נגמ"שים. אלי לא היה שבע-רצון מתפקידו זה וביקש לעבור לתפקיד אחר. בקשתו נענתה והוא הועבר ליחידת נח"ל בתפקיד נהג. הוא נשלח להיאחזות יבוק שבבקעת הירדן, ולאחר-מכן להיאחזות נמרוד שברמת הגולן. ביחידת הנח"ל התאקלם והיה אהוב ומקובל על חבריו החדשים. כאן זכה לכינוי החיבה 'בובו'.

  ביום ח' בחשוון תשמ"ו (22.10.1985) נפל אלי בעת שירותו והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בפתח תקווה. השאיר אחריו הורים, שלושה אחים - איתן, אלון ואורן ואחות - יפית.

  במכתב תנחומים למשפחה כתב מפקדו: "אלי, מיד עם הגיעו, התחבב על כולם, והיה חייל מועיל ותורם. הוא נקשר להיאחזות, אהב את אווירת העבודה והיצירה, והשתלב בחיים החברתיים. אלי היה רגיש, ופתוח למפקדים כלחיילים".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!