שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אליהו (אלי) שיטרית

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום ג' בתמוז תש"ח (10/07/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום ג' בתמוז תש"ח (10/07/1948)
  בן 22 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: ראש פינה (חלקה צבאית)
  הורים: זהבה ומאיר
  יישובים: חיפה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  חיפה
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום ג' בתמוז תש"ח (10/07/1948)
  בן 22 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: ראש פינה (חלקה צבאית)
  הורים: זהבה ומאיר
  יישובים: חיפה

  סיפור חייו

  בן זהבה ומאיר, נולד ביום ג' באייר תרפ"ו (17.4.1926) בחיפה. בעירו למד בבית-ספר יסודי ותיכון והשתלם במסגרות בבית- הספר המקצועי שליד הטכניון בחיפה. בן שתים-עשרה היה ממגיני תוצרת הארץ ומשנת 1940 היה חבר פעיל ב"נוער העובד". בד בבד עם לימודיו ואחר-כך בעבודתו הקדיש 7 משנות חייו ל"הגנה" וסיים קורס מ"כים. היה חבר "הפועל" ו"המשמרת הצעירה" בחיפה. היה פעיל בתקופת המאבק בבריטים והשתתף בהעלאת מעפילים ובפעולות המרי, בשחרור העולים ממחנה-המעצר בעתלית ובהסתרתם בסביבה ופיזורם בארץ. כמו-כן השתתף בפיצוץ הראדאר בחיפה.

  בפרוץ מלחמת-העצמאות התגייס מיד ונטל חלק פעיל בהגנת העיר ושחרורה, והתבלט בנכונותו ובהקרבה עצמית בהוציאו חבר פצוע מטווח אש האויב בוואדי-רושמיה. כאשר הוצב בחטיבת "כרמלי" עלה איתה צפונה ועבר את קרבותיה כשהוא ממונה על ה"בזה" (המקלע הכבד באותם הימים). השתתף במבצע "ברוש" לחיסול ראש-הגשר הסורי באזור משמר הירדן ונפגע בקרב אום-את-תונה שליד ירדה. בבקבוקי מולוטוב ובמקלע הכבד הוציא 3 טנקים סוריים מכלל שימוש. אליהו נפצע ברגלו ואחרי-כן בבטנו, אך הוסיף לירות ולא רצה לסגת עד שנפגע בראשו ומת מיד לאחר שהובא לבית- החולים ביום ג' בתמוז תש"ח (10.7.1948). הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בראש פינה.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!