שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אליהו (אלי) שמר כהן

  נפל ביום י"ב באייר תשכ"ט (30/04/1969)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ב באייר תשכ"ט (30/04/1969)
  בן 30 במותו
  דרגה: סרן
  יחידה: חיל כללי
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: שרה ויצחק
  יישובים: חולון
  קנים/סניפים: קן חולון
  מעגל תנועתי: התנועה המאוחדת

  חולון
  התנועה המאוחדת
  מידע כללי

  נפל ביום י"ב באייר תשכ"ט (30/04/1969)
  בן 30 במותו
  דרגה: סרן
  יחידה: חיל כללי
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: שרה ויצחק
  יישובים: חולון
  קנים/סניפים: קן חולון

  סיפור חייו

  בן יצחק ושרה כהן. נולד ביום א' באייר תרצ"ט (20.4.1939) בדמשק שבסוריה, ובשנת 1945 עלה ארצה עם משפחתו שהשתקעה בחולון. הוא למד בבית הספר היסודי על שם גורדון בחולון. לאחר שסיים את לימודיו היסודיים החל לעבוד כחניך בחרטות והשלים את לימודיו המקצועיים בשיעורי הערב בבית הספר על שם מכס פיין. תוך כדי עבודה ולימודים השתלב בפעילות "התנועה המאוחדת" והיה חבר מסור ופעיל ב"קן" שבחולון.

  אלי גויס לצה"ל ביולי 1957 והצטרף לשורות הנח"ל. בזכות כושר מנהיגותו נשלח מהגרעין לקורס מ"כים, לקורס למקלעים בינוניים ואחרי כן לקורס קצינים והתנדב לנח"ל המוצנח. תוך כדי שירות למד בסמינר למורים של צה"ל בתל אביב והוסמך כמורה. לאחר שהשתחרר מצבא הקבע שימש כמורה בבתי ספר בחולון ובהרצליה, אך תמיד נמשך לענייני ביטחון ולאחר שעסק בהוראה זמן מה, עבד מטעם הגדנ"ע כמרכז מועדוני הקליעה שבאיזור הדרום, ובעיקר באשדוד. במלחמת ששת הימים נקרא לשירות מילואים ולחם בגזרת לטרון ורמאללה. בתום המלחמה נענה לקריאת הצבא לקצינים להצטרף לצבא הקבע. הוא הוצב לגדנ"ע, אך לא ידע מנוח בנפשו עד שצורף לחיל קרבי. בזמן שירותו בבקעת הירדן נפצע, ולאחר שהחלים הועבר למטכ"ל. אך אלי ביקש וחזר וביקש שיעבירו אותו לשטחים הקדמיים, עד שלבסוף הוצב בפיקוד הדרום במרחב שלמה. ביום י"ב באדר תשכ"ט (30.4.1969), נפל סרן אליהו בעת שירותו באבו רודס. הניח אישה וילד קטן. הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בקרית שאול.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!