שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אליהו נדם

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום י"ז באלול תשל"ג (14/09/1973)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ז באלול תשל"ג (14/09/1973)
  בן 20 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: נהריה (חלקה צבאית)
  הורים: רינה ושמעון
  יישובים: עכו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  עכו
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום י"ז באלול תשל"ג (14/09/1973)
  בן 20 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: נהריה (חלקה צבאית)
  הורים: רינה ושמעון
  יישובים: עכו

  סיפור חייו

  בן שמעון ורינה. נולד ביום כ' באב תשי"ג (1.8.1953) בעכו ולמד בבית-הספר היסודי "העלייה השנייה" ובבית-ספר תיכון עירוני בעכו. הוא אהב את הלימודים והצטיין בהם והיה תלמיד שובב וחייכני ומארגן מוכשר, שדאג לכל הטיולים וההצגות בכיתה. הוא הצטרף ללהקת ריקודי-עם ועמה הופיע בחגיגות ובאירועים שונים. כן היה חבר בתנועת "הנוער העובד והלומד" והיה מעמודי התווך של הסניף בעכו. מטעם התנועה נשלח לסמינריונים שונים בנושאי קידום הנוער העובד. הוא שיחק בכדורסל ונטל חלק בתחרויות ספורט שונות ויצא מטעם הגדנ"ע למחנות קיץ רבים. להמשך לימודיו הלך לבית-ספר תיכון-מקצועי בקרית-חיים ולמד שם שנתיים שרטוט. לאחר מכן נתקבל לעבודה בביח"ר "נעמן", נקלט יפה בעבודה והובטח לו, כי לאחר שחרורו מהשירות הסדיר יישלח להשתלמות בחו"ל. אלי, כפי שכינוהו רבים, היה נער עדין-נפש, טוב וביישן. לפני גיוסו לצה"ל סיים קורס נהיגה קדם-צבאי.

  אלי התגייס לצה"ל במחצית אוגוסט 1971 והוצב לשריון. שם השתלם בנהיגה ואף עבר קורס נהגי זחל"ם. הוא היה קשור מאוד למשפחתו ולחבריו וכשהיה בא לחופשה היה ביתו מתמלא חברים. גם ביחידתו היה אהוב ומקובל על הכל. תמיד היה נכון לסייע לכל אדם. הכל, מפקדיו וחבריו החיילים, הוקירוהו ואהבוהו. הוא היה ממש בן-בית אצל מפקד הגדוד שלו, שהתייחס אליו "כאל בן משפחה לכל דבר". ביום י"ז באלול תשל"ג (14.9.1973), נפל רב"ט אליהו בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בנהריה.

  ספר תורה לזכרו ועל-שמו הוכנס לבית-הכנסת "שיבת ציון" בעכו.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!