שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אליעזר (אלי) אלחיני

  נפל ביום י"א באייר תשל"ו (11/05/1976)
  מידע כללי

  נפל ביום י"א באייר תשל"ו (11/05/1976)
  בן 20 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל כללי
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: עליזה ודוד
  יישובים: ירושלים
  קנים/סניפים: קן קרית יובל
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  ירושלים
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום י"א באייר תשל"ו (11/05/1976)
  בן 20 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל כללי
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: עליזה ודוד
  יישובים: ירושלים
  קנים/סניפים: קן קרית יובל

  סיפור חייו

  בן דוד ועליזה. נולד ביום ט' בטבת תשי"ז (13.12.1956) בעין-כרם שבעיבורי ירושלים. כשהיה בן שש נפגע בתאונת-דרכים ואיבד לזמן-מה את הכרתו. כתוצאה מהפגיעה שהצריכה טיפול ממושך בבית-החולים נעדר אליעזר מלימודיו, ולמרות זאת המשיך לתפקד כראוי בכל שטחי החיים. המשפחה ברוכת-הילדים עברה לגור בשכונת קרית-יובל שבירושלים. אליעזר נשלח לבית-הספר 'אגרון' ושם סיים את לימודיו היסודיים. אחר-כך התחיל ללמוד את מקצוע הנגרות ולעבוד בנגרייה. אגב-כך עבר קורס להכשרה מקצועית וביקר באורח סדיר בבית-הספר לחניכים של 'אורט', שם השתלם בצד התיאורטי של מקצוע הנגרות. אליעזר גילה פעילות רבה במרכז הקהילתי של השכונה ע"ש אייזיק טיילור, היה חבר בתזמורת הנוער של עירית ירושלים וחניך בתנועת הנוער העובד והלומד.

  בטרם גויס לצבא, בפברואר 1975, נשלח אליעזר לקורס-נהיגה, ומתחילת השירות המעשי הועד לעסוק במקצוע זה. לאחר הטירונות הוצב כנהג לחיל הכללי. כעבור חודשים-מספר הועלה לדרגת טר"ש. הוא נשלח לרצועת עזה, ומפקד נפת-רפיח שם עליו את עינו ובחר בו להיות נהגו האישי. אליעזר לא הסתגל בנקל למשמעת-העבודה הקפדנית, אבל המפקד מעיד, כי "לאט לאט הבין, שרק בעבודה קשה, בעקשנות, ביושר ובכבוד עצמי יגיע למטרה". ואמנם, מילא את תפקידו נאמנה על-אף הדרישות הגבוהות, והועלה לדרגת רב"ט.

  ביום י"א באייר תשל"ו (11.5.1976), בנוסעו לבדו בג'יפ בשליחות מפקדו, אירעה תאונת דרכים והוא נפל במילוי תפקידו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בהר-הרצל שבירושלים. השאיר אחריו הורים, שלושה אחים ושלוש אחיות.

  מפקדו של אליעזר כתב להורים השכולים: "אני מציין בסיפוק רב את מסירותו לעבודה ויכולתו לעבוד בלחץ ולעבוד הרבה שעות".

  המשפחה תרמה ארון-קודש ופרוכת לבית-כנסת, לזכרו של אליעזר.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  השארו מעודכנים!