שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אליעזר (אלי) בעל-צדקה

  נפל ביום כ"ב בתשרי תשמ"ט (02/10/1988)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ב בתשרי תשמ"ט (02/10/1988)
  בן 20 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חטיבת נח"ל
  מקום מנוחתו: בית שמש (חלקה צבאית)
  הורים: חנה ופנחס
  יישובים: בית שמש, עין הנצי"ב
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  בית שמש
  עין הנצי"ב
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ב בתשרי תשמ"ט (02/10/1988)
  בן 20 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חטיבת נח"ל
  מקום מנוחתו: בית שמש (חלקה צבאית)
  הורים: חנה ופנחס
  יישובים: בית שמש, עין הנצי"ב

  סיפור חייו

  בן חנה ופנחס. נולד ביום י"ח בתשרי תשכ"ט (10.10.1968) בירושלים. למד בבית-הספר הממלכתי-דתי 'אליקים' בבית שמש. אחרי-כן למד שנה אחת בבית-הספר התיכון 'פירסט' בבית שמש, וסיים את לימודיו בכפר הנוער 'ימין אורד'.

  אלי התבלט בעזרתו לזולת. מנהל כפר הנוער 'ימין אורד' מעיד כי "למן יום בואו בלט אלי בכישוריו החברתיים וביכולתו לעשות למען הפרט והקבוצה". הוא מוסיף, כי אלי למד במגמה העיונית והרבה לקרוא ספרים במגוון רחב של נושאים, ו"את רוב האנרגיה הפיסית שלו השקיע במצוינות בספורט. כקפטן נבחרת הכדורסל הביא את הנבחרת המקומית להישגים מרשימים." אלי היה חניך בתנועת הנוער 'בני עקיבא' וברבות הימים הדריך בסניף התנועה בבית שמש. כפי שמעיד תושב המקום, יהודה גובני: "זוכר אותך מסניף בני עקיבא, צוחק ושר ועולז ופורץ אל תוך מעגל החניכים בריקוד תימני 'לנר ולבשמים'". חבריו של אלי מספרים, כי אהב לרקוד ריקודי-עם וכי השתתף בטיולים רבים ברחבי הארץ ונטל חלק פעיל בארגונם.

  לקראת גיוסו לצה"ל הצטרף לתנועת 'הנוער העובד והלומד', לגרעין הנח"ל עשהאל שבקיבוץ עין הנצי"ב. בשל כישוריו החברתיים נבחר לתפקיד מזכיר הגרעין. בראשית ינואר 1988 גויס אלי לצה"ל והצטרף לחיל הנח"ל. את פרק הטירונות סיים כחניך מצטיין פלוגתי. לאחר הטירונות המשיך את הכשרתו כלוחם חי"ר.

  ביום כ"ב בתשרי תשמ"ט (2.10.1988) באזור בית חורון, נפל אלי בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית שבבית-העלמין בבית שמש. השאיר אחריו הורים, ארבע אחיות ושלושה אחים - רבקה, יצחק, רחל, בנימין, דניאל, איריס ודינה.

  במכתב תנחומים למשפחה כתב מפקדו: "במהלך האימון בחטיבה הפגין רמת חיילות גבוהה ונבחר לתפקיד קשר מפקד הפלוגה. אליעזר ז"ל הצטיין בגישתו המתחשבת ובעזרה שהגיש לחבריו בגרעין ובפלוגה. הוא היווה דמות מרכזית בפלוגה ותרם רבות לגיבושה." משפחתו הוציאה לאור חוברת לזכרו ובה פרקים מחייו ודברים על דמותו.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!