שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אמנון ציגלרויט

  נפל ביום כ"ה באייר תש"ח (03/06/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ה באייר תש"ח (03/06/1948)
  בן 16 במותו
  יחידה: מחתרות
  מקום מנוחתו: ראשון לציון (חלקה צבאית)
  הורים: רבקה ויעקב
  יישובים: ראשון לציון
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  ראשון לציון
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ה באייר תש"ח (03/06/1948)
  בן 16 במותו
  יחידה: מחתרות
  מקום מנוחתו: ראשון לציון (חלקה צבאית)
  הורים: רבקה ויעקב
  יישובים: ראשון לציון

  סיפור חייו

  בן רבקה ויעקב, נולד ביום כ"א בחשוון תרצ"ג (20.11.1932) בבית- החולים פרויד בתל-אביב. שנות חייו הראשונות עברו עליו באושר רב בצריף המשפחה בראשון לציון בשכונת אביבה (היום גן נחום, רחוב בן יהודה). בחצר התרוצצו תרנגולות, רעו פרות וצמחו עצי פרי שונים לשמחתם הרבה של ילדי השכונה. את גן הילדים עשה בראשון לציון, לשם עקרה המשפחה, וכך זכה ללמוד בגן הילדים הראשון ובבית-הספר "חביב", שהיה אף הוא בית-הספר הראשון במושבה.

  משסיים את חוק לימודיו בבית-הספר היסודי נתקבל אמנון לעבודה במוסך קואופרטיב התחבורה "הכוח" שבו היה אביו נהג משאית. בשעותיו הפנויות המשיך ולמד כל שניתן אודות מנועים ומכוניות. אמנון הצטרף לתנועת "הנוער העובד" והיה חבר פעיל בה. זמן רב ומרץ הקדיש לאיסוף כספים למען הקרן-הקיימת-לישראל, ותעודת כבוד מעידה על כך.

  בגיל ארבע-עשרה הצטרף לגדודי הנוער של אירגון ה"הגנה" ועבר שם, בין השאר, אימונים בנשק וכן שימש כבלדר בין מפקדי הארגון במקום.

  ביום כ"ה באייר תש"ח (3.6.1948) הפציצו שני מטוסים מצרים את ראשון לציון ואנשים רבים נפגעו. אמנון היה בין הנופלים והוא הובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית של בית- הקברות הישן בראשון לציון. הניח הורים ואח.

  המטוסים אשר הפציצו את תל-אביב וראשון לציון והמיתו יהודים רבים - הופלו עוד באותו יום בידי מודי אלון, מפקד טייסת הקרב הראשונה של חיל-האוויר הישראלי.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!