שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אסף אקשטיין

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום י"ב באדר תשנ"ד (23/02/1994)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ב באדר תשנ"ד (23/02/1994)
  בן 22 במותו
  דרגה: סרן
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: בלהה ומרדכי
  יישובים: קריית אונו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  קריית אונו
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום י"ב באדר תשנ"ד (23/02/1994)
  בן 22 במותו
  דרגה: סרן
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: בלהה ומרדכי
  יישובים: קריית אונו

  סיפור חייו

  בן בלהה ומרדכי. נולד ביום כ"ד באייר תשל"ב (8.5.1972) בקרית אונו. אסף למד בבית-הספר היסודי ע"ש משה שרת בקרית אונו וסיים בבית-הספר התיכון "בן צבי" במגמה הריאלית-פיסיקלית. אסף היה תלמיד מצטיין. הוא היה חניך בתנועת "הנוער העובד והלומד" וברבות הימים הדריך חניכים צעירים. הוא שיחק ואימן בבית-הספר לכדורסל, ואף היה אחד מרקדני קבוצת המחול "עלומים" של קרית אונו. בכל מגוון עיסוקיו בלט כאדם פעיל, רגיש, חבר נאמן ואהוב על כל הסובבים אותו.

  אסף גויס לצה"ל במחצית יולי 1990 והתנדב לקורס טיס. גם שם בלט בהישגיו בלימודים ובכושרו הספורטיבי. בתום קורס הטיס הוסב לתובלה, סוג טיסה שהתאים מאוד לאופיו. בחוות דעת מפקדיו, המצויה בתיקו האישי, נכתב: "קצין מקצועי, יסודי, מקדם נושאים, מתאים לקידום, קצין מצטיין וטייס למופת", ובסיכומי ראיונות עמו נכתב: "קצין רציני ומשקיע, ממלא היטב את תפקידו." אסף קודם במהירות והועבר כטייס צעיר לטייסת "קרנף" במגמה לקדמו כטייס וכמפקד.

  ביום י"ב באדר תשנ"ד (23.2.1994) קטעה תאונת אופנוע קטלנית את חייו של אדם איכותי, והכאב גדול עד מאוד. אסף הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בקרית שאול. בן עשרים ושתיים היה בנופלו. השאיר אחריו הורים ואחות - תמר. לאחר מותו הועלה לדרגת סרן, וקיבל תעודת הוקרה וכבוד על שירותו בקבע.

  במכתב תנחומים למשפחה כתב הרמטכ"ל, אהוד ברק: "אסף תואר על ידי מפקדיו כקצין אחראי, מסודר, בעל מוטיבציה גבוהה ושאיפה להתקדם, זכה להערכה רבה בקרב מפקדיו וחבריו, והיווה דוגמה לשאר חיילי היחידה." וכתב מפקדו: "אסף שירת כטייס תובלה בבסיס חיל האוויר בלוד. בתקופת שהותו הקצרה עמנו רכש אסף חברים רבים, וזכה להערכה רבה על ידי מפקדיו ועמיתיו על רצינותו, על התנהגותו כלוחם וכאדם. אסף היה מטובי הלוחמים והקצינים שהכרנו. אבל כבד ירד על היחידה שלנו ושאר היחידות שבהן שירת אסף."

  הוריו הנציחו את שמו בהקדישם לו אמבולנס בסניף מד"א בתל אביב.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!