שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אפרים אלסטר

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום י"ז בסיון תש"ח (24/06/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ז בסיון תש"ח (24/06/1948)
  בן 24 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מערכה: העצמאות
  מקום מנוחתו: נהריה (חלקה צבאית)
  הורים: שרה ואלעזר
  יישובים: תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  תל אביב-יפו
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום י"ז בסיון תש"ח (24/06/1948)
  בן 24 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מערכה: העצמאות
  מקום מנוחתו: נהריה (חלקה צבאית)
  הורים: שרה ואלעזר
  יישובים: תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  בן שרה ואליעזר, נולד ביום י' באדר ב' תרפ"ד (16.3.1924) בווינה, בירת אוסטריה, שם סיים בית-ספר עממי והצטיין בלימודיו. משעלה ארצה עם הוריו ב-1938, שנת השתלטות גרמניה הנאצית על אוסטריה, פנה ללמוד מסגרות. הוא התאקלם במהרה בחיי הארץ, הצטרף לתנועת "הנוער העובד" והיה מדריך פעיל וחביב על חניכיו וחבריו. נוסף לעבודת ההדרכה שקד על השתלמות תרבותית ובתפיסה קלה להפליא ספג ידיעות רבות על עולם ומלואו ועל-כן נודע בחוג מכריו כ"אנציקלופדיה חיה". אפרים העלה על הכתב הגיגים שונים על אדם ועם, כאשר הציונות והסוציאליזם נתמזגו אצלו לשאיפה כוללת לעולם מתוקן, בו יתפוס עם ישראל בארצו מקום-כבוד במשפחת האדם כראוי לו. עזה היתה אמונתו כי בישראל ובעולם נמצאים האנשים הטובים, המוכנים להתמסר להגשמת החזון. על נכונות עצמו רשם במחברתו: "כך הייתי רוצה לרקום אגדת חיים בחוטים של זהב ותכלת ולשבצה באבני חן ששמן יפה, טהור, נשגב, שלום ועוד... קשה יהיה לרקום זאת. לעתים תישבר המחט, אף החוטים יינתקו, האצבעות תזובנה דם, אולם אסור להפסיק את הרקמה, אסור...". הוא הצטרף לקיבוץ בארות (הצופים ב') והיה נציגו כלפי חוץ, אך מתוך הרגשת החובה לעזור לפרנסת הוריו חזר לתל-אביב ועבד בבית-חרושת. אחר-כך נשא אישה.

  כשפרצו קרבות מלחמת-העצמאות הוכרה עבודתו בבית-החרושת כחיונית למאמץ המלחמתי, אך הוא העדיף לצאת לפעולות-קרב. הוצע לו לצאת לקורס קצינים, אך הוא סירב והוסיף לשרת כטוראי. אפרים שירת באחד מגדודי חטיבת "כרמלי", השתתף בקרבות רבים במשולש ובגליל המערבי ונפל ביום י"ז בסיוון תש"ח (24.6.1948) בקרב על כפר בירווה (אחיהוד כיום) שבגליל המערבי.

  הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בנהריה.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!