שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אפרים (אפי) קופרמן

  נפל ביום כ"ה באב תשמ"ז (20/08/1987)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ה באב תשמ"ז (20/08/1987)
  בן 36 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל חימוש
  מקום מנוחתו: פתח תקוה (חלקה צבאית)
  הורים: שפרינצה ונפתלי
  יישובים: הדסה נעורים, עולש (מושב)
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  הדסה נעורים
  עולש (מושב)
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ה באב תשמ"ז (20/08/1987)
  בן 36 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל חימוש
  מקום מנוחתו: פתח תקוה (חלקה צבאית)
  הורים: שפרינצה ונפתלי
  יישובים: הדסה נעורים, עולש (מושב)

  סיפור חייו

  בן שפרינצה ונפתלי. נולד ביום כ"ח בתמוז תשי"א (1.8.1951) במושב עולש, שם עברה עליו ילדותו. היה ילד מלא חיים וסקרן, שאהב לעזור לכול והיה אהוב מאוד על כל בני משפחתו, מכריו וחבריו הרבים. למד בבית-הספר היסודי 'בורגתא' והמשיך בלימודים תיכוניים בבית-הספר המקצועי בכפר הנוער 'נעורים', במגמת מכונאות. היה חבר בתנועת 'הנוער העובד והלומד' במושב ופעיל בחוגי ספורט שונים, בעיקר בכדורגל. כינוי החיבה שלו היה 'אפרים הגדול'.

  אפרים גויס לשירות סדיר בצה"ל במאי 1969 ולאחר הטירונות הוצב לשרת בחיל החימוש. בשלוש שנות שירותו שימש כמכונאי נגמ"שים והיה חייל מקובל על מפקדים וחברים. את תקופת השירות הסדיר עשה בשארם-א-שייח'. השתחרר מהשירות הסדיר בדרגת סמל.

  לאחר שחרורו מצה"ל נשא לאישה את נורית. בני הזוג הקימו את ביתם בפתח תקווה ונולדו להם שלושה ילדים - נפתלי, עליזה (ליזי) ושירן. הוא התפרנס מחלוקת מוצרי חלב. אפרים נקרא לשירות מילואים באמצע חודש אוגוסט 1987 ושם נפל בעת מילוי תפקידו ביום כ"ה באב תשמ"ז (20.8.1987) והובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי סגולה בפתח תקווה. הותיר אחריו רעיה, שלושה ילדים, הורים, שני אחים ואחות - בצלאל, שלום ולאה.

  במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו "סמל אפרים קופרמן ז"ל היה מעמודי התווך של היחידה. תמיד נקרא כחלוץ וביצע את המוטל עליו במסירות וביעילות".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!