שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אפרים סבן

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום ג' בתמוז תש"ל (07/07/1970)
  מידע כללי

  נפל ביום ג' בתמוז תש"ל (07/07/1970)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חטיבת הצנחנים
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: רחל ומרדכי
  יישובים: פתח תקווה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  פתח תקווה
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום ג' בתמוז תש"ל (07/07/1970)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חטיבת הצנחנים
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: רחל ומרדכי
  יישובים: פתח תקווה

  סיפור חייו

  בן מרדכי ורחל. נולד ביום כ"ו באב תשי"א (28.8.1951) בתל-אביב. למד בבית-ספר יסודי בחולון ובבית-ספר תיכון חקלאי בפתח-תקוה. אחרי כן היה במוסד "הנוער העובד" בקבוצת ארז. הוא הרבה לעסוק בספורט כדי להכשיר עצמו לשרת כחייל ביחידה קרבית. מגיל 17 ניסה להתגייס, למרות הפצרותיהם של הוריו שיסיים את לימודיו, ורק בגלל החוק שמנע את גיוסו נאלץ להמתין עד גיל 18.

  אפרים גויס לצה"ל בתחילת מאי 1969 והתנדב לשרת בקומנדו הימי. מאחר שלא קיבלוהו, התנדב לשרת בחיל הצנחנים. הוא היה הבריא בגופו משלושת אחיו, לכן השתוקק לייצג את משפחתו, למען יראוהו חבריו, שכניו וקרוביו כגיבור המשפחה. בימי חופשתו, כאשר היה מופיע בבית, כנפי הצנחן על חזהו והכומתה האדומה על ראשו, היה יוצא גאה ונרגש לטייל עם אחיו. ביום ג' בתמוז תש"ל (7.7.1970), נפל בשעת מילוי תפקידו. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בקרית-שאול.

  מפקד היחידה כתב למשפחה השכולה: "חבר מסור, חייל נאמן ואחראי אבד לצנחנים. דרך ארוכה עשה עמנו בתקופה קשה. הוא השתתף במארבים ומרדפים בבקעת הירדן. לקח חלק בפעולות לאורך תעלת סואץ והשתתף בהן כאחד החיילים הטובים. חיילי הפלוגה אהבוהו וידעו שאפשר לסמוך על אפרים בעת צרה. וכן תמיד ידע להוכיח עד כמה מיטיב הוא למלא את תפקידו. - - - בחיל הצנחנים שירת באחד התפקידים המחייבים מסירות ואחריות. יחידתנו רואה בכם, משפחתו של אפרים, את אלה שחינכו את בנכם כך. דמותו של אפרים תהיה אות ומופת של חייל וצנחן".

  המשפחה הוציאה לאור לזכרו חוברת הנושאת את שמו.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!