שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אפרים פייבוש

  נפל ביום ג' בסיון תש"ח (10/06/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום ג' בסיון תש"ח (10/06/1948)
  בן 26 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: גזר (חלקה צבאית)
  יישובים: גזר (קיבוץ)
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  גזר (קיבוץ)
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום ג' בסיון תש"ח (10/06/1948)
  בן 26 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: גזר (חלקה צבאית)
  יישובים: גזר (קיבוץ)

  סיפור חייו

  נולד בשנת 1922 בברלין, בירת גרמניה. סיים שם בית-ספר יסודי ושהה שש שנים תחת משטר הנאצים עד אשר עלה לארץ בשנת 1939 במסגרת עליית-הנוער. כאן הצטרף לתנועת "הנוער העובד" ולהכשרה המקצועית שלה. הוא השתלם בגידול עופות ואף ריכז את ענף הלול כמשק-עזר בחדרה לפני עלותו עם קבוצתו לגזר. היה עדין-נפש ותמים באהבתו לרעיו, חי חיי מתבודד, אך ער ונושא בעול כאחד ממעצבי המשק ומהנאמנים לעיקריו. אפרים היה צמוד לקבוצה בכל לב, עלה עימה למקום-התיישבותה הקבוע בגזר, בה שימש כל הזמן כאחראי לענף הלול. את שעות הפנאי ואת הערבים הקדיש לענייני ה"הגנה".

  גזר שכנה בסמוך לכביש רמלה-לטרון. כוחות הלגיון באזור ראו בה איום וביקשו לכובשה לקראת ההפוגה המתקרבת. ביום 10.6.1948 לקראת צהריים התארגן כוח האויב, שמנה פלוגת לגיון, כוחות בלתי סדירים ושריוניות, ותקף את הקיבוץ. אש האויב הכבדה הרסה את עמדות המגן ושיתקה כל אפשרות של התנגדות מאורגנת. האויב הצליח לפרוץ למשק ולכבוש אותו. בקרב זה נפל, ביום ג' בסיוון תש"ח (10.6.1948). הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות בגזר. הותיר אישה שהלכה לעולמה בעקבותיו.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!