שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אפרים שאשא

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום י"ג בתשרי תשל"ד (09/10/1973)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ג בתשרי תשל"ד (09/10/1973)
  בן 19 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: שמחה ודוד
  יישובים: רמת השרון
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  רמת השרון
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום י"ג בתשרי תשל"ד (09/10/1973)
  בן 19 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: שמחה ודוד
  יישובים: רמת השרון

  סיפור חייו

  אפרים, בן שמחה ודוד, נולד ביום י"ח באדר ב' תשי"ד (23.3.1954) בחיפה. הוא למד בבית-הספר היסודי במגדיאל, שם התגוררה משפחתו. אחרי-כן סיים את לימודיו בבית-הספר התיכון-חקלאי ב"כפר-הירוק" ועמד בהצלחה בבחינות הבגרות. אפרים היה נער אוהב חיים, שמח בחלקו ומשרה אווירה טובה בכל מקום שהלך. הוא רכש ידידים רבים, שאהבו להיות במחיצתו והרבו לבקרו וליהנות מן השמחה בביתו. כתלמיד היה חרוץ, שקד על לימודיו וניחן בשכל חריף ובפקחות. הוא נהג להציב לעצמו אתגרים ומשימות ועמד בהם בזכות כושר ההתמדה ודרך המחשבה היסודית והבהירה שלו. אפרים היה חבר בתנועת "הנוער העובד והלומד", הרבה לעסוק בספורט והצטיין בעיקר באתלטיקה-קלה. בשעות הפנאי אהב לקרוא ספרים והתעניין בתחומים שונים.

  אפרים גויס לצה"ל בתחילת אוגוסט 1972 והוצב לחיל השריון. לאחר הטירונות הוכשר לשמש לוחם חרמ"ש והשתתף בקורס למש"קי סיור בשריון. אחר-כך נשלח לשרת בסיירת של חיל השריון, במסגרת חטיבה 7. במלחמת יום-הכיפורים השתתפה יחידתו בקרבות הבלימה וההבקעה נגד הסורים ברמת הגולן. ביום י"ג בתשרי תשל"ד (9.10.1973) נתקל הכוח של אפרים במארב, שהוצב על-ידי האויב באזור בוקעתה. בקרב שהתפתח נפגע אפרים ונהרג. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בקרית-שאול. השאיר אחריו הורים, שני אחים ושלוש אחיות. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל.

  במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד היחידה: "בנכם, אפרים ז"ל, שירת כלוחם בסיירת שריון. הוא מילא את תפקידו בצורה הראויה לציון לשבח, תוך הקרבה וחירוף נפשו בקרב. בשמי ובשם כל חיילי היחידה הנני מביע את צערנו העמוק, והננו משתתפים באבלכם בהילקח בנכם במלחמה זו, אשר בה ידענו לעמוד מעטים מול רבים, והשמדנו את האויב הסורי הפולש למדינתנו".

  נפילתו בקרב נטלה מעם משפחתו את מקור שמחתה וגאוותה והשרתה עצבות בבית, שהאווירה בו הייתה עליזה כל עוד היה אפרים בין החיים.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!