שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  ארז יזרעאלי

  נפל ביום י"ח בתשרי תשל"ד (14/10/1973)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ח בתשרי תשל"ד (14/10/1973)
  בן 20 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חטיבת הצנחנים
  מקום מנוחתו: כנרת
  הורים: צפורה ושמואל
  יישובים: כנרת (מושבה)
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  כנרת (מושבה)
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום י"ח בתשרי תשל"ד (14/10/1973)
  בן 20 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חטיבת הצנחנים
  מקום מנוחתו: כנרת
  הורים: צפורה ושמואל
  יישובים: כנרת (מושבה)

  סיפור חייו

  ארז, בן צפורה ושמואל, נולד ביום ל' בניסן תשי"ג (15.4.1953) במושבה כנרת. לאחר שלמד שם בבית-הספר היסודי "כנרת", סיים את לימודיו בבית-הספר המקצועי בקיבוץ אפיקים. ארז היה תלמיד טוב ושקט, שהתעניין במקצועות טכניים ובעיקר במכונאות בתחום החקלאות. הוא לא התבלט בבית-הספר ואף לא בחברה, משום אופיו השקט והצנוע, אך תמיד מילא את כל המוטל עליו בנאמנות ובמסירות, גם בלימודים וגם בעבודה. הוא היה חבר בתנועת "הנוער העובד" והרעיונות שספג שם עוד הוסיפו לתחושת השורשיות ולגאווה על הקשר לאדמה, למושבה ולחינוך לעבודת האדמה, אשר ספגם מאווירת המסורת של בית אבא וסבא. אביו שהיה מעמודי-התווך של המושבה כנרת, מייסד ויו"ר המועצה המקומית ומראשוני הפלמ"ח, שירת בגדוד הפשיטה של משה דיין; אמו הייתה ממתנדבות המח"ל בחיל האוויר. סבו - ממייסדי כנרת, היה איכר, מלחין ואיש-ציבור. ארז היה ספורטאי טוב והשתתף בקביעות בצליחות הכנרת וכן בצעדות שנערכו באזור. הוא היה צנוע ועיקר מעייניו היו מוקדשים לעבודתו. הוא היה בן נאמן להוריו ומסור למשפחתו, תמיד שש לעזור במשק של הוריו, גם בחופשותיו הקצרות בעת שירותו בצבא, וכבר בנערותו נהג ללכת לישון מדי לילה בלילה אל סבתו, לבל תרגיש עצמה בודדה וגלמודה. למרות שלא נזקק במיוחד לחברה, היה מסור ונאמן לחבריו ונכון תמיד לעזור להם.

  ארז גויס לצה"ל בתחילת פברואר 1972 והתנדב לחיל-הצנחנים. לאחר הטירונות ולאחר שעבר קורס-צניחה וקורס חובשים קרביים, השתלם בקורס מ"כים חי"ר. אחרי כן הוצב לחיל הרפואה ונשלח ליחידת חיל רגלים בתפקיד חובש קרבי והוענקה לו דרגת רב-טוראי. הוא היה חייל ממושמע גם כשהוטל עליו תפקיד שלא הלהיבו. כשנתבקש לצאת לקורס חובשים העדיף אמנם להישאר ביחידת-הצנחנים ששירת בה, אך הסכים ללכת ביודעו את חשיבות בתפקיד ובהבינו כי זוהי שליחות המפקידה בידיו חיי-אדם. הוא מילא איפוא את תפקידיו במסירות, באהבה ובנאמנות. מפקדו סיפר, כי בזכות תכונות אלו אהבוהו חבריו ומפקדיו. על חלקו בפעילות מבצעית הוענק לו "אות השירות המבצעי". במלחמת יום-הכיפורים השתתף ארז בקרבות הבלימה הקשים נגד המצרים בחזית סיני. בקרב שהתחולל ביום י"ח בתשרי תשל"ד (14.10.1973) כשיחידתו לחמה נגד חטיבת שריון של המצרים, שניסתה לפרוץ בגזרת המיתלה, הגיש ארז עזרה לחבריו שנפצעו. על אף האש הכבדה והצפופה, חש לעזרת פצועים בג'יפ, אלא שזה נפגע פגיעה ישירה מאש הטנקים של האויב וארז נהרג. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין במושבה כנרת. השאיר אחריו הורים, אח תאום ואחיות. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!