שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  ארז מנדיל

  נפל ביום י"ט בסיון תשמ"ב (09/06/1982)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ט בסיון תשמ"ב (09/06/1982)
  בן 22 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: כפר סאלד
  הורים: נירה וחיים
  יישובים: גבעתיים, כפר סאלד
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  גבעתיים
  כפר סאלד
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום י"ט בסיון תשמ"ב (09/06/1982)
  בן 22 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: כפר סאלד
  הורים: נירה וחיים
  יישובים: גבעתיים, כפר סאלד

  סיפור חייו

  בן נירה וחיים, נולד ביום ב' בתשרי תשכ"א (23.9.1960) בקיבוץ כפר סאלד שבגליל העליון, נכד לסידי ושאול נעם, ממייסדי הקיבוץ. עוד בהיותו ילד רך, ניכרו בארז האותות הראשונים של אהבתו הגדולה לצומח ולחי. כשהיה בגן הילדים, הוא הכיר את צמחי הבר בשמותיהם ובכיתות הראשונות של בית-הספר ידע לזהות את עופות הגליל, ובמיוחד את הדורסים שביניהם. ארז למד תחילה בבית-הספר היסודי שבקיבוץ, ואת לימודי התיכון עשה בבית-הספר האזורי "הר וגיא".

  הוא צמח והיה לנער גבוה ויפה-תואר, בעל עיני תכלת ותלתלים כהים, והרשים את כל רואיו. הוא אהב את הגליל ונופיו, הרבה לטייל בהם, והכיר כל שביל נסתר ונקיק נעלם. ארז היה ספורטאי

  מוכשר, והתבלט בקבוצת הכדורסל המקומית.

  כנער וכעלם מתבגר, הוא היה אהוב על כל חבריו ומכריו. ארז הצטיין בחוש הומור מיוחד ובאופטימיות חייכנית, שהקרין על סביבתו.

  בשל מכלול תכונותיו וכישוריו האישיים הגבוהים, הוא התקבל לקורס חובלים, ועד לתחילת הקורס הדריך בקן "הנוער העובד והלומד" בגבעתיים. כשהגיע לקן מצא אותו ארז קטן יחסית, אך בשל מסירותו, התמדתו וכשרון מנהיגותו הצליח להגדיל בתוך שנה אחת את מספר חניכיו באופן ניכר.

  ארז גויס לצה"ל במחצית אוקטובר 1980, והתנדב לחיל-הים. אולם כעבור זמן-מה הוא החליט לשנות מסלול והתנדב לחיל-השריון. בטירונות התבלט ארז בסיוע הגופני והמורלי שהגיש לחבריו בכל עת. לאחר הטירונות ולאחר שסיים קורס טען-קשר, הוא נשלח לקורס מפקדי טנקים. כשפרצה מלחמת שלום הגליל, נשלחה יחידתו של ארז ללבנון ושם, ביום י"ט בסיוון תשמ"ב (9.6.1982) הוא נפל בקרב והובא למנוחת עולמים בבית-הקברות בקיבוצו, כפר סאלד. לאחר נופלו, הועלה ארז לדרגת סמל. הוא הניח הורים, שלושה אחים ואחות.

  במכתב התנחומים למשפחה השכולה, כתב שר הביטחון: "ארז היה חניך בקורס מפקדי טנקים ונחשב לחייל מצטיין בפלוגה, אחראי ויוזם. הוא אהב לתרום ולעזור לזולתו, חביב על מפקדיו וחבריו. תוכנן להישאר מדריך בקורס".

  מפקדו של ארז כתב: "ארז היה בסיום דרכו כחניך בקורס מפקדי טנקים. הוא היה חניך מצטיין בעל מוטיבציה גבוהה מאוד, חרוץ, אהוב מאוד על חבריו, בעל מנהיגות טבעית".

  ביום השנה הראשון לנפילתו, הוציא לאור קיבוץ כפר סאלד ספר לזכרו, הנקרא "אל ההר הגבוה". מדי שנה נערכת בכפר סאלד צעדה לזכר בני המקום שנפלו, וארז ביניהם. חדר הנצחה על-שמו ולזכרו הוקם בקן "הנוער העובד והלומד" ברמתיים.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!