שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אריה (ארקה) קובלר

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום ב' באייר תשל"ב (16/04/1972)
  מידע כללי

  נפל ביום ב' באייר תשל"ב (16/04/1972)
  בן 20 במותו
  דרגה: טוראי ראשון
  יחידה: תקשוב
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: שרה ויוסף
  יישובים: חיפה
  מעגל תנועתי: התנועה המאוחדת

  חיפה
  התנועה המאוחדת
  מידע כללי

  נפל ביום ב' באייר תשל"ב (16/04/1972)
  בן 20 במותו
  דרגה: טוראי ראשון
  יחידה: תקשוב
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: שרה ויוסף
  יישובים: חיפה

  סיפור חייו

  בן יוסף ושרה. נולד ביום י"ב בתמוז תשי"ב (5.7.1952) בחיפה ולמד בבית-הספר היסודי "בארי" שבנוה-שאנן ובבית-הספר התיכון הריאלי בחיפה. מאז היותו תלמיד כיתה ז' היה חבר ב"תנועה המאוחדת". היו לו תחביבים רבים - ציור, איסוף בולים ובעיקר קריאה. הוא היה מקדיש שעות ארוכות לקריאת ספרים, עיתונים ואנציקלופדיות. בזכות שקדנותו, התעניינותו הרבה, רצונו להבין עד תום כל מה שקרא וזכרונו היוצא מגדר הרגיל, נעשה עד מהרה לאנציקלופדיה מהלכת. בשעה שילדים בני-גילו שיחקו והשתובבו כדרך ילדים, מצא הוא את הסיפוק העיקרי בעולם שנפתח לפניו מתוך קריאה. סקרנותו והתעניינותו בנושאים שונים - גיאוגרפיה, ביולוגיה, היסטוריה וספרות - לא ידעה גבול. אופקיו התרחבו והוא גילה הבנה, ידע ובקיאות החורגים מהמקובל אצל בני גילו, והדבר הפליא את כל מי שהכיר אותו. יתר על כן, הוא היה בן מסור ונאמן להוריו וחבר טוב ואחראי לידידיו. עם זאת היה רגיש, ביישן ומופנם. בבית-הספר התיכון התעוררה התעניינותו במתימטיקה. הוא היה תלמיד המגמה הריאלית והגיע בלימודיו להישגים מצוינים. בחופש הגדול שבין הכיתה השביעית לשמינית בבית-הספר התיכון כתב חיבור שנתי בתחום המתימטיקה אשר זכה לציון "טוב מאוד" ולהערכה רבה מצד מוריו ומנחיו בטכניון. אריה התכונן להמשיך בלימודים גבוהים בטכניון בפקולטה למתימטיקה.

  הוא גויס לצה"ל בתחילת נובמבר 1970 והוצב לחיל-הקשר. אולם ביום ב' באייר תשל"ב (16.4.1972), נפטר בעת שירותו. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בחיפה.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!