שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אריה זיסמן

  נפל ביום כ"ג באלול תשל"ד (10/09/1974)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ג באלול תשל"ד (10/09/1974)
  בן 19 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חטיבת הצנחנים
  מקום מנוחתו: נהריה (חלקה צבאית)
  הורים: חוה וראובן
  יישובים: נהריה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  נהריה
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ג באלול תשל"ד (10/09/1974)
  בן 19 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חטיבת הצנחנים
  מקום מנוחתו: נהריה (חלקה צבאית)
  הורים: חוה וראובן
  יישובים: נהריה

  סיפור חייו

  בן ראובן וחוה. נולד ביום כ"ח בשבט תשט"ו (20.2.1955) בעכו - כתאום לאחותו רחל. גדלו, שיחקו, חלו, דאגו זה לזו ופונקו - תמיד יחד. למדו ביחד בבית-הספר היסודי 'ביאליק' שבעכו וישבו על ספסל אחד. על כל נסיון להפריד ביניהם בבית-הספר - התקוממו והביאו את אמם. אבל, כאשר הגיעה העת ללמוד בבית-הספר התיכון, החליטו ללכת בדרכים נפרדות: אחותו נשארה בעכו ואריה יצא לנהריה, ללמוד בבית-הספר המקצועי 'עמל', במגמה של מסגרות-מכנית.

  אריה היה חניך בתנועת 'הנוער העובד והלומד'. בין ענפי הספורט "התמכר" לרכיבה על סוסים. היה חבר במועדון לרכיבה בתחנת- הניסיונות שליד עכו. שעות רבות בילה להנאתו באותה חוה, טיפל בנאמנות בסוסים, בהאכלתם ועסק בהדרכת רוכבים. בכלל היתה לאריה חולשה לבעלי- חיים. לא פעם אסף כלב עזוב ברחוב והאכיל אותו. גם קופה היתה לו ידידה, לה הקדיש תשומת-לב רבה.

  שלוש שנים למד אריה בבית-הספר המקצועי והתכונן לגיוסו לצה"ל. הדרך היתה ברורה לפניו: הוא ביקש להתנדב לחיל-הצנחנים. כאשר נקבע לו פרופיל בריאותי נמוך במקצת, נלחם להעלות את הפרופיל. מכל-מקום, לא נחסם לפניו השער אל מחנה הצנחנים, והוא חבש בשמחה ובגאוה את הכומתה האדומה. הוא עמד בתרגילים המפרכים של הטירונות, ובגמר הקורס לצניחה הורשה לענוד את כנפי-הצנחן. סיים קורס-מ"כים כחניך מצטיין והועלה לדרגת רב"ט. במלחמת יום-הכיפורים חצה עם יחידתו את התעלה ונלחם בסביבות איסמעליה. אחרי-כן התמקם בק"מ ה-101.

  בתרגיל-אימונים ברמת-הגולן, ביום כ"ג באלול תשל"ד (10.9.1974), כשנה ורבע לאחר התגייסותו, נפל במילוי תפקידו. אחותו התאומה שירתה אז אף היא בצה"ל, בסיני הרחוק. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבנהריה. השאיר אחריו הורים ואחות.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!