שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אריה (לייבל) פוחוצ'בסקי

  נפל ביום א' בטבת תש"ח (14/12/1947)
  מידע כללי

  נפל ביום א' בטבת תש"ח (14/12/1947)
  בן 17 במותו
  יחידה: מחתרות
  מקום מנוחתו: נחלת יצחק (חלקה צבאית)
  הורים: צפורה ויהושוע
  יישובים: תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: התנועה המאוחדת

  תל אביב-יפו
  התנועה המאוחדת
  מידע כללי

  נפל ביום א' בטבת תש"ח (14/12/1947)
  בן 17 במותו
  יחידה: מחתרות
  מקום מנוחתו: נחלת יצחק (חלקה צבאית)
  הורים: צפורה ויהושוע
  יישובים: תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  בן צפורה ויהושע, נולד בשנת 1930 בווארשה, בירת פולין. בשנת 1933, בהיותו בן שלוש עלו הוריו ארצה והשתקעו בתל-אביב. תחילה למד בגימנסיה "קדמה" ואחר-כך ביקר בשיעורי-ערב בבתי-הספר "מונטיפיורי" ו"ברליץ". עבד אצל אביו, סוחר עתיקות. בגיל צעיר הצטרף לשורות ה"הגנה" והשתתף במסגרת החי"ש בפעולותיו הרבות בימי המנדט. היה חבר "התנועה המאוחדת", ספורטאי וימאי מובהק.

  הוא גויס עם פרוץ מלחמת-העצמאות בעקבות החלטת עצרת האו"ם ב- 29.11.1947 על חלוקת הארץ לשתי מדינות. בצבא כמו בתנועה התבלט באומץ-לבו עד כדי העזה ולא נרתע מפני שום תפקיד שהוטל עליו. ביום א' בטבת תש"ח (14.12.1947) יצאה מפתח תקווה שיירה בת שבע מכוניות עם 48 לוחמים כתגבורת לבן שמן. כדי להפתיע נסעה השיירה לא בדרך הרגילה, אלא דרך מגדל צדק ובית-נבאללה. השיירה הצליחה להתקדם למרות אש שנורתה עליה ממספר מקומות ותקלות שאירעו בכלי הרכב. בהגיעה למחנות הצבא בבית-נבאללה נפתחה עליה אש כבדה על-ידי יחידה של הלגיון הערבי שהיתה במקום. בקרב זה נפל. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בנחלת יצחק.

  זכרו הועלה על דפי החוברת "איך נפלו גיבורים".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!