שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אשר קוזחי

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום כ"ז בתמוז תשל"ג (27/07/1973)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ז בתמוז תשל"ג (27/07/1973)
  בן 30 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: פיקוד העורף
  מקום מנוחתו: נתניה (חלקה צבאית)
  הורים: מלכה ושמעון
  יישובים: נתניה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  נתניה
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ז בתמוז תשל"ג (27/07/1973)
  בן 30 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: פיקוד העורף
  מקום מנוחתו: נתניה (חלקה צבאית)
  הורים: מלכה ושמעון
  יישובים: נתניה

  סיפור חייו

  בן שמעון ומלכה. נולד ביום כ"ז באב תש"ג (28.8.1943) בתל-אביב, סיים את לימודיו בבית-הספר הממלכתי-דתי "מוריה" ולמד עוד שנתיים בבית-ספר תיכון-מקצועי בנתניה. הוא היה תלמיד טוב, חרוץ ושקט ולא הרע לאיש. היו לו חברים רבים שהרבה לבלות בחברתם. אשר החל לעבוד במקצוע החשמלאות שלמד והתקדם יפה בעבודתו. הוא היה מוכשר במקצועו גם לאחר שבחר לו מקצוע אחר, הרבה לעסוק במעבדת חשמל שהקים ליד ביתו ובנה בה מנורות והרכיב מכשירים עדינים. הוא היה חבר בתנועת "הנוער העובד". הקדיש מזמנו לאוסף מחזיקי מפתחות, כתחביב.

  אשר התגייס לצה"ל בתחילת פברואר 1962 והוצב לחטיבת "גולני". לאחר הטירונות עבר קורס רובאים ואחרי כן הוכשר כעובד שקם. רוב תקופת שירותו הסדיר עשה בתפקיד זה לרווחתם של חבריו החיילים. לאחר השחרור החל לעבוד במקצועו הקודם ונתן את רוב משכורתו להוריו. עקב מותו הפתאומי של אביו, נתקבל אשר במקומו לעבודה בעיריית נתניה. לאחר שהתבסס בעבודה נשא לו אישה. אשר היה קשור מאוד למשפחתו ודאג גם למשפחתו שלו - אשתו ושני ילדיו - וגם לאמו האלמנה ולאחיו היתומים. הוא היה אב לכולם וליכד סביבו את כל בני המשפחה. במלחמת ששת הימים השתתף בקרבות ברמת הגולן ואף נפצע. לאחר המלחמה הוענק לו אות מלחמת ששת הימים. הוא מילא את עבודתו בעירייה כפקח במסירות, לשביעות רצון הממונים, ובשעות הפנאי עשה במעבדה הקטנה שלו, שם תיקן מכשירי רדיו ועסק בניסויים חשמליים. ביום כ"ז בתמוז תשל"ג (27.7.1973), נפל בעת שירותו והובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בנתניה. השאיר אישה ושני ילדים.

  במכתב תנחומים למשפחה כתב מפקדו: "אשר ז"ל היה חייל ממושמע, אשר מילא את תפקידו במסירות ובנאמנות, הן בשירותו הסדיר ביחידה קרבית והן בשירות המילואים".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!