שליחת כתבה






  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  בועז נהוראי

  נפל ביום ה' בכסלו תשמ"ז (07/12/1986)
  מידע כללי

  נפל ביום ה' בכסלו תשמ"ז (07/12/1986)
  בן 29 במותו
  דרגה: רב סרן
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: מזל ומאיר
  יישובים: תל אביב-יפו
  קנים/סניפים: קן יפו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  תל אביב-יפו
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום ה' בכסלו תשמ"ז (07/12/1986)
  בן 29 במותו
  דרגה: רב סרן
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: מזל ומאיר
  יישובים: תל אביב-יפו
  קנים/סניפים: קן יפו

  סיפור חייו

  בן מזל ומאיר. נולד בתל אביב ביום י"א בחשוון תשי"ח 5.11.1957)). הוא למד בבית-הספר היסודי 'דוד רמז' בקרית שלום וסיים את לימודיו במגמה הביולוגית בבית-הספר התיכון העירוני ז' ביפו. בנעוריו היה חניך תנועת 'המחנות העולים' ואחר-כך הדריך ב'נוער העובד'. בועז אהב טיולים בטבע ובבגרותו טייל על אופנוע-הרים שרכש. הוא אהב לצלם ולגלוש בסקי.

  בינואר 1976 גויס בועז לקורס טיס. הוא סיים את הקורס במגמת נווטות, הוצב לטייסת והיה מטובי הנווטים בה. בתום תקופת ההדרכה בבית-הספר לטיסה, אותה ביצע כמדריך מצטיין, חזר לטייסת. כנווט הבכיר, הוביל את הטייסת במלחמת לבנון, שבה נזקפים לזכותו הישגים יוצאי דופן, המפארים את דפי ההיסטוריה

  של הטייסת. בחודש יולי 1982 נשא לאישה את איריס, ובאפריל 1983 נולד בנם אביב.

  בועז הביע את רצונו לחזור לקורס הטיס ובסוף שנת 1983 התממש רצונו. הוא סיים בהצטיינות את הקורס כטייס קרב, גילה רמת טיסה גבוהה, מילא תפקידים בכירים בטייסת 'כפיר' ונבחר למלא תפקיד סגן מפקד בטייסת אחרת.

  בועז נפל בעת מילוי תפקידו ביום ה' בכסלו תשמ"ז 7.12.1986)). הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בחיפה. בן עשרים-ותשע היה בנופלו. השאיר אחריו אישה בהריון, בן, הורים, אח - עמית ושתי אחיות - גלי ושרית. לאחר נפילתו נולד בנו השני - גלעד.

  במכתב התנחומים למשפחה, כותב מפקדו: "השתאיתי לאופן המהיר בו התקדם כטייס". למעשה, למרות ש'הפסיד' כטייס שש שנות ניסיון, בהן היה נווט מצטיין, ברמת הטיסה שלו הדביק את הפער והשגיו עלו אף על אלה של טייסים ותיקים. בטיסה הצליח בזכות תכונותיו, רצונו העז ויכולת התחקור העצמי הגבוהה, שכה איפיינה אותו. בתקופה הקצרה שבה עבדנו יחד באינטנסיביות רבה, גיליתי בבועז איש צוות מושלם, מסודר להפליא, יוזם אחראי מאוד. גם בדיונים הארוכים, בלבטים, לפעמים בוויכוחים, תמיד שמר על רוח טובה, על בגרות ועל שקט נפשי. מבט שובב אחד של עיניו השחורות, הספיק לעתים לשים דברים בממדיהם הנכונים. בועז היה אדם מיוחד, ותמצית תכונותיו במלה אחת היא 'אצילות'".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  השארו מעודכנים!