שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  בן גולן

  נפל ביום כ"ג בתשרי תשל"ד (19/10/1973)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ג בתשרי תשל"ד (19/10/1973)
  בן 19 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: מרים ויצחק
  יישובים: אופקים, ירושלים
  מעגל תנועתי: בני המושבים

  אופקים
  ירושלים
  בני המושבים
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ג בתשרי תשל"ד (19/10/1973)
  בן 19 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: מרים ויצחק
  יישובים: אופקים, ירושלים

  סיפור חייו

  בן, בן מרים ויצחק, נולד ביום ד' בתשרי תשט"ו (1.10.1954) בירושלים. הוא למד בבית-הספר היסודי "הנריטה סאלד" בירושלים ואחרי-כן סיים לימודיו בבית-הספר התיכון שליד האוניברסיטה בירושלים. את לימודי הכיתה השביעית השלים בבית-הספר ע"ש "הוריס-מאן" בניו-יורק, במסגרת חילופי תלמידים בין בית-הספר התיכון בירושלים, לבין בית-הספר התיכון בניו-יורק. בתקופת שהותו בארצות-הברית גמלה בלבו ההחלטה לפעול לצמצום הפער החברתי בישראל. בן היה חבר תנועת הצופים בשבט "מודיעין" בירושלים, ולפני שהתגייס לצה"ל, התנדב לשנת שירות בגרעין "עודד" בעיירת-הפיתוח אופקים.

  מתוך הזדהות עם נוער המצוקה החברתית, בחר להתגייס לצה"ל בחודש מאי 1973, והתנדב לשרת בסיירת "שקד" בדרום. בשל מגבלות ראייה נאלץ להיפרד מיחידתו, ולפני מלחמת יום-הכיפורים היה אמור להצטרף לחיל המודיעין. בתקופת המעבר פרצה המלחמה ובן חזר לסיירת, למרות שכבר לא היה שייך אליה מנהלית. במלחמת יום-הכיפורים לחם עם חיילי הסיירת, בגזרה המרכזית בסיני. ביום כ"ג בתשרי תשל"ד (19.10.1973), במהלך הסתערות על מוצב "אורחה" ממערב לתעלת-סואץ נפגע ונהרג. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בהר-הרצל בירושלים.

  חבריו ליחידה הוציאו לאור את החוברת "אנו זוכרים את בן".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!