שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  בנימין (בני) גלעדי

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום ב' בסיון תש"ח (09/06/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום ב' בסיון תש"ח (09/06/1948)
  בן 20 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מערכה: העצמאות
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: אילה ומשולם
  יישובים: ירושלים
  מעגל תנועתי: התנועה המאוחדת

  ירושלים
  התנועה המאוחדת
  מידע כללי

  נפל ביום ב' בסיון תש"ח (09/06/1948)
  בן 20 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מערכה: העצמאות
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: אילה ומשולם
  יישובים: ירושלים

  סיפור חייו

  בן אילה ומשולם, נולד ביום ו' בטבת תרפ"ט (19.12.1928) בירושלים והיה חניך בית-החינוך לילדי העובדים על שם חיים ארלוזורוב בירושלים. הוא למד שנה במקווה ישראל ועבר משם לבית-הספר המקצועי "עמל". מנערותו היה חבר "התנועה המאוחדת" ואיש ה"הגנה". אחרי שנת לימודים ב"עמל", והוא בן 17, הלך להכשרה מגויסת של הפלמ"ח ועשה בגבת, באפיקים, בכפר גלעדי, בשמיר, בעין גב ועוד. עם סיום קורס מ"כים בדליה נשלח להדריך ולאמן בכנרת אשר אליה נקשר בכל לבו, ולאחר זמן נשלח משם להדריך ולאמן במחנה-האימונים של גבעת השלושה.

  עם פרוץ מלחמת-העצמאות השתתף בהגנה על עין זיתים ובהתקפה על עין זיתון. אחר-כך הצטרף אל מלווי השיירות לירושלים ואל בסיס גדודו בחולדה. במסגרת חטיבת "הראל" בפלמ"ח השתתף בקרבות של שייח'-ג'ראח, קטמון, דיר אבו-טור, שועפט, בית-צפאפה, מר-אליאס, הראדאר, דיר- איוב וכו'. בליל 8-9 ביוני 1948 יצא עם גדודו למבצע "יורם" - ההתקפה השלישית על לטרון. בגלל טעות בניווט עלה הגדוד על משלט י"ד, במקום על משלט י"ג כמתוכנן. הלוחמים הסתערו על המשלט והצליחו לכבוש חלק ממנו ובמהלך הקרב העז נפגעו רבים מהם. התנגדות האויב היתה עזה ובשל הנפגעים לא נותר כוח להשלים את כיבוש המשלט וניתנה הוראה לסגת. בקרב זה נפל, ביום ב' בסיוון תש"ח (9.6.1948) בהסתערו על עמדת האויב.

  ביום כ"ה בחשוון תש"י (17.11.1949) הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בהר- הרצל בירושלים.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!