שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  בנימין רש

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום כ"ה באדר א' תש"ל (03/03/1970)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ה באדר א' תש"ל (03/03/1970)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: הניה ומשה
  יישובים: חיפה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  חיפה
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ה באדר א' תש"ל (03/03/1970)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: הניה ומשה
  יישובים: חיפה

  סיפור חייו

  בן משה והניה. נולד ביום ט' בתמוז תשי"א (13.7.1951) בעפולה ולמד בבית הספר היסודי "הכרמל" שבעפולה ובבית הספר לחניכים של "אורט" בחיפה. הוא היה חבר בתנועת "הנוער העובד והלומד" ומנעוריו נתגלה בו כישרון למחול. כעבור זמן קצר נמנה עם טובי הרקדנים. שעות רבות מזמנו הפנוי הקדיש ללהקת הריקוד - לחזרות ולהופעות. אך לא רק במחול הייתה הצלחתו; בנימין היה חברותי מאוד, נתקבל ברצון ובחיבה בכל חברה ונקלט בה עד מהרה, משום שהיה נעים הליכות טוב לב ומסביר פנים. כבר כשהיה בן 12 התחילה פעילותו בחיי חברת הנוער. הוא אהב את ילדי שכונתו ועזר להם תמיד במשחקים ובלימודים. הוא כבש את לב הכל בקסמו המיוחד ובאישיותו הצנועה. בנימין היה צנוע ועניו ולא התפאר במעשיו. הוא עשה אותם בשקט ובמידה מסוימת של ביישנות.

  בנימין גויס לצה"ל בראשית מאי 1969. גם בימי שירותו בצבא לא הזניח את המחול ואת הלהקה, ובחופשותיו הקצרות היה בא לבקר ולהיזכר. תמיד חלם ותכנן לסיים את שירותו ולשוב ללהקה כדי להתקדם באמנותו. בנימין עבר קורס מ"כים ואחר כך התנדב ליחידת המיעוטים. הוא עשה זאת בשקט ובלי התרברבות, כדרכו תמיד. ביום כ"ה באדר א' תש"ל (3.3.1970), כעבור עשרה חודשי שירות, נפצע בנימין בעלותו על מוקש ובו ביום מת מפצעיו. הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בחיפה.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!