שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  ברק פסטרנק

  נפל ביום כ"ו בניסן תשמ"ב (19/04/1982)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ו בניסן תשמ"ב (19/04/1982)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רפואה
  מקום מנוחתו: ערד
  הורים: אן ודב
  יישובים: רחובות
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  רחובות
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ו בניסן תשמ"ב (19/04/1982)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רפואה
  מקום מנוחתו: ערד
  הורים: אן ודב
  יישובים: רחובות

  סיפור חייו

  בן אן ודב, נולד ביום כ"ה בטבת תשכ"ד (10.1.1964) ברחובות, אך גדל והתחנך בערד. ברק למד בבית-הספר היסודי "עפרים" ובבית-הספר התיכון המקיף - שניהם בערד. שנה אחת - 1976 - למד בבית-ספר תיכון באנגליה. גם באנגליה, כמו בישראל, הצטיין בלימודיו. בהיותו בכיתה ט' זכה בפרס "התלמיד המצטיין" בבית-הספר. בתקופת לימודיו היה חבר בתנועת "הנוער העובד והלומד". למרות מחלת האסתמה ממנה סבל, היה ספורטאי רב-גוני ואהב שחיה וקפיצה למים. הירבה לעזור לחבריו שהתקשו בלימודים ובהכנה לבחינות והם החזירו לו אהבה והערצה. ברק הרבה לקרוא, בעיקר ספרי הרפתקאות ואהב משחקים הדורשים שכל ומיומנות רבים, כך למשל, היה אלוף בית-הספר בסידור הקוביה ההונגרית וזכרונו המצויין היה לו לעזר רב. ברק אהב מעשי קונדס והמציא "טריקים" שאותם הפעיל נגד חבריו ומוריו. לפני הגיוס לצה"ל עבד תקופה מסויימת במזנון במצדה, הצטיין בעבודתו וזכה להערכת מנהלי המזנון.

  ברק התגייס לצה"ל במחצית ינואר 1982. הוא נשלח לקורס חובשים קרביים וביום כ"ו בניסן תשמ"ב (19.4.1982), נפל בעת שירותו. הוא הובא למנוחת עולמים בבית-הקברות בערד. השאיר הורים ושלוש אחיות.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  השארו מעודכנים!