שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  גבריאל טביב

  נפל ביום ט' בכסלו תשל"ג (14/11/1972)
  מידע כללי

  נפל ביום ט' בכסלו תשל"ג (14/11/1972)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חטיבת הצנחנים
  מקום מנוחתו: מגדיאל
  הורים: ברכה וסעדיה
  יישובים: תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  תל אביב-יפו
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום ט' בכסלו תשל"ג (14/11/1972)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חטיבת הצנחנים
  מקום מנוחתו: מגדיאל
  הורים: ברכה וסעדיה
  יישובים: תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  בן סעדיה וברכה. נולד ביום ז' בניסן תשי"ד (10.4.1954) בכפר סבא. הוא למד בבית הספר הממלכתי הדתי במגדיאל, המשיך את לימודיו בבית הספר על שם מוסינזון וסיים את לימודיו התיכוניים בבית ספר ערב "אלקטרוניקה" בתל אביב. הוא היה חבר ב"נוער העובד והלומד" ונטה לפעילות ספורטיבית ובמיוחד לג'ודו. בשעותיו הפנויות עסק בפירוק מכשירי חשמל ואלקטרוניקה ובהרכבתם. בעיסוק זה הוא ראה אתגר לפיתוח יכולת חשיבה וכושר טכני. בבחרותו התגלו בו תכונות של אהבת הזולת, יוזמה וענווה. הוא ניחן בכוח סבל רב וביכולת הבלגה, אשר הביאוהו להישגים פיזיים ונפשיים. היכולת לוותר ולהסתגל למסגרת חיים, בלי לפגוע באחרים, עשוהו לאהוד על כולם ולנאמן עליהם.

  הוא התגייס לצה"ל במאי 1972 והתנדב לצנחנים. ביום ט' בכסלו תשל"ג (14.11.1972), נפל בעת מילוי תפקידו. הובא למנוחת עולמים בבית הקברות במגדיאל. חבריו סיפרו כי לאחר שנפצע וכאשר הועבר לבית החולים הוא עודדם שלא לדאוג לו.

  מפקדו כתב במכתב תנחומים למשפחתו, בין שאר הדברים: "גבי היה מאלה שמתוכם יקורצו המפקדים בצבא. תמיד שקט, מבין, מוכן לעזור ורוצה לבצע. בולט בין חבריו".

  חבריו ליחידה הוציאו חוברת לזכרו.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!