שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  גדעון שור

  נפל ביום כ"ו בטבת תש"ג (03/01/1943)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ו בטבת תש"ג (03/01/1943)
  בן 18 במותו
  מקום מנוחתו: ירקונה
  הורים: חיה ודוד
  יישובים: ירקונה, כפר מל"ל
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  ירקונה
  כפר מל"ל
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ו בטבת תש"ג (03/01/1943)
  בן 18 במותו
  מקום מנוחתו: ירקונה
  הורים: חיה ודוד
  יישובים: ירקונה, כפר מל"ל

  סיפור חייו

  בן חיה ודוד. נולד בשנת תרפ"ה (1925) במושב ירקונה. הוריו היו ממייסדי קיבוץ איילת השחר ולימים ממייסדי המושב. חובבי תרבות ואנשי ספר היו, ובאווירה זו התחנך גדעון שהיה בן יחיד. הוא למד בבית חינוך לילדי עובדים בשרון שבכפר מל"ל והיה חבר בתנועת "הנוער העובד והלומד. ילד שדה היה גדעון, עניין רב מצא במרחבי הכפר ויחס מיוחד פיתח לבעלי חיים. ארנבות, שועלים ונחשים היו בני ביתו ובעלי בריתו, אחרי אורחות חייהם התחקה, והיה לבר-סמכא בין חבריו באילוף וביות בעלי חיים. היה מוכשר מאוד גם בתחום הציור והיטיב לנגן בכינור, אך בעיקר הצטיין בסקרנות אינטלקטואלית. הוא ידע לצטט פרקי שירה, פתגמים ומכתמים והיה בעל כושר ביטוי מעולה. רגיש ועדין היה ועם זאת ניסה להצטייר כצבר נוקשה והחלטי.

  בשנת 1942 התגייס לצבא הבריטי וכ"ו בטבת תש"ג (3.1.1943) קיפד את חייו במו ידיו, בבית הקברות המוסלמי בתל-אביב. נכנע בכך לצו פנימי שהלך והתגבש כתהליך ממושך. הוא הובא למנוחת בבית העלמין בירקונה.

  מאמר לזכרו התפרסם בעיתון "דבר".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!